MojAndroid

Potenciálne škodlivé aplikácie sa z času na čas objavia aj pre Android, preto je dobré byť na ne pripravený. Ako vhodné riešenie pre všetky druhy hrozieb sa ponúka aplikácia od spoločnosti Zoner, ktorá má v tejto oblasti dlhoročné skúsenosti. S vlastnou antivírusovou aplikáciou Zoner AntiVirus Free pre Android prišla už začiatkom leta, no teraz sme sa dočkali aktualizácie, ktorá prináša niektoré funkcionálne zmeny. Poďme si túto aplikáciu aspoň v krátkosti predstaviť.

Výhodou bezpečnostného riešenia Zoneru je aj to, že aplikácia je na Android Markete zadarmo. Nič vám teda nebráni, aby ste si ju stiahli a vyskúšali na dostatočne dlhú dobu bez obmedzení a dokonca aj bez reklám. Po nainštalovaní ste vyzvaní na kontrolu, po ktorej vám antivírus výstražnou červenou farbou zobrazí všetky nedostatky v zabezpečení vášho telefónu. Tie, ktoré sa vám zdajú ako irelevantné máte možnosť ignorovať.

Medzi funkciami aplikácie nájdete rezidentný štít,  antivírusový skener s voľbou testovať súbory len v telefóne, na SD karte alebo s vlastným výberom skenovaných adresárov – kontrolu môžete aj naplánovať. Nechýba ani filtrovanie telefónnych hovorov alebo SMS správ a nájdete tu aj detský zámok, ktorý bude pred každým začatým volaním požadovať vami zadaný kód.

Ďalšie funkcie aplikácie zahŕňajú:

  • Ochrana proti krádeži a strate telefónu – upozornenie na zmenu SIM karty, prezvonenie, lokalizácia (GPS, GSM) a získanie histórie hovorov pomocou zaslanej SMS
  • Ochrana inštalovaných aplikácií
  • On-access a on-demand sken – kontrola sťahovaných súborov a celej pamäťovej karty
  • Prehliadač oprávnení jednotlivých aplikácií
  • Správca procesov
  • Automatická alebo manuálna aktualizácia databázy

Zoner AntiVirus free má teda naozaj čo ponúknuť a ak sa rozhodnete si ho nainštalovať,  môžete sa s nami podeliť o svoje vlastne skúsenosti z jeho používania. Tu sú linky na stiahnutie:

 

Zoner AntiVirus Free
ZONER, Inc.
Verzia 1.2.2 (27. 9. 2011)
Veľkosť 831 kB
2.1+

Zadarmo

 

 

28.9.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+