MojAndroid

Satirickú facebookovú stránku a internetový portál Zomri dnes už na Slovensku pozná každý. S prispením svojej komunity fanúšikov a jej nápadov pravidelne zverejňuje satirické obrázky hlavne slovenských politikov naprieč všetkými politickými stranami. Administrátori Zomri nedávno usporiadali v Mlynskej doline verejnú diskusiu, ktorej sa zúčastnil aj veselý, ale ťažko chorý Dominik. Zomri sa mu o pár dni rozhodlo pomôcť so zaplatením operácie v zahraničí, ktorú jeho poisťovňa odmietla preplatiť.

Poisťovňa zamietla uhradiť hospitalizáciu v zahraničí

Dominik sa totiž narodil s rázštepom chrbtice (lat. spina bifida) a ďalšími zdravotnými problémami. Napriek tomu žije aktívny život, študuje právo a pomáha iným zdravotne postihnutým ľudom. Pretože kvôli svojmu stavu neustále sedí, tak sa u neho objavil tzv. dekubit – preležanina, respektíve škaredá rana z tlaku. Napriek starostlivosti rodičov sa problém prehlboval. Po vyliečení zápalu preto odišiel do Belgicka vyriešiť zavretie rany. Bohužiaľ, poisťovňa zamietla uhradiť náklady spojené s hospitalizáciou a tak sa v Zomri rozhodli pomôcť.

Zomri pomoc

Behom hodiny a pol vyzbierali 16 tisíc eur

V pondelok zverejnili na Facebooku príspevok so žiadosťou o finančnú pomoc v sume 15 tisíc eur pre chorého Dominika. V príspevku zverejnili číslo transparentného účtu (SK9283300000002501708268), kam mohli ľudia posielať peniaze. Už behom 90 minút sa podarilo vyzbierať 16 tisíc eur. Momentálne je na účte už cez 50 tisíc eur a vďaka dobrým ľudom už Dominik nemusí riešiť problémy so zaplatením hospitalizácie.

Náš tip
Youpin Haylou LS01 sú smart hodinky s cenou len 13 eur
22.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+