MojAndroid

Koncom minulého týždňa sme vás informovali o tom, že Google zmenil spôsob zobrazovania vyhľadávaných obrázkov. Z náhľadu obrázku zmizlo tlačidlo “zobraziť obrázok”, čo by malo odradiť používateľov od kradnutia cudzích obrázkov. Ak sa ale viete na internete dobre orientovať, toto tlačidlo vám môže chýbať. Preto vám prinášame návod, ako ho získať späť v prehliadači Google Chrome.

Rozšírenie View Image

Ako ste možno tušili, všetko za vás vyrieši jednoduché rozšírenie pre Google Chrome. Ak používate tento najrozšírenejší prehliadač, môžete sa tešiť na skutočne rýchly návrat tlačidla “zobraziť obrázok” do vyhľadávania Google. Rozšírenie má názov View Image a funguje tak jednoducho, ako je to len možné. Stačí ho nainštalovať z obchodu Chrome Web Store a začať používať. Nemusíte dokonca ani reštartovať prehliadač – aktívne bude už pri vašom ďalšom načítaní vyhľadávania Google.

Náhľad na obrázok bez rozšírenia.

Drobnou nevýhodou rozšírenia je, že je lokalizované iba do angličtiny a tak miesto textu “zobraziť obrázok” uvidíte tlačidlo s textom “view image”. Funkcionalita tlačidla je ale presne taká, na akú sme boli doteraz zvyknutí. Po kliknutí na tlačidlo sa zobrazí pôvodný obrázok bez toho, aby ste museli navštíviť konkrétnu stránku. Samozrejme, pri používaní týchto funkcií netreba zabúdať na to, že väčšina obrázkov na internete podlieha autorským právam a nie je voľne šíriteľná. Preto pri komerčnom použití obrázku nezabúdajte uvádzať zdroj.

Náhľad na obrázok s rozšírením View Image.

Odkaz na stiahnutie rozšírenia View Image pre desktopový prehliadač Google Chrome

Jednoduchá obchádzka

Ak sa vám nechce inštalovať žiadne rozšírenie, nemusíte zúfať. Vo väčšine prípadov si viete obrázok vo vyhľadávaní zobraziť veľmi jednoducho pravým kliknutím na obrázok a výberom voľby Zobraziť obrázok na novej karte. Táto možnosť nám fungovala aj bez nainštalovaného rozšírenia a vo väčšine prípadov bude všetkým, čo budete pri hľadaní obrázkov na Google potrebovať.

20.2.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+