MojAndroid

Britská BBC informovala o najnovšom prípade využitia bezpečnostných aplikácii, ktoré pomohli študentovi pri hľadaní ukradnutého Android smartfónu. Zlodej totižto netušil, že na smartfóne je nainštalovaná aplikácia, ktorá zabezpečí zariadenie pre prípad krádeže a bez toho, aby o tom vedel bola prostredníctvom e-mailu odoslaná majiteľovi selfie, ktorá poslúži polícií pri jeho hľadaní. Táto akcia bola podľa vyjadrenia hovorcu polície vyvolaná trojitým nesprávnym zadaním PIN kódu SIM karty.

Smartfón od výrobcu HTC bol ukradnutý študentovi z vrecka kabáta, zatiaľ čo sa prechádzal vo Wivenhoe parku v anglickom meste Colchester. Takýto úkon si vyžaduje určitú dávku skúseností, takže zlodej nie je zrejme v tomto smere nováčikom a jeho dolapenie bude podľa všetkého viesť k nájdeniu aj iných ukradnutých predmetov. Selfie fotografiu a teda aj páchateľa, ktorú majiteľ obdržal e-mailom môžete vidieť na obrázku vyššie.

Podobný prípad sa môže stať každému z nás a preto by naše Android zariadenia mali byť chránené proti krádeži. Zrejme najlepšou aplikáciou s podobnou funkcionalitou je práve Cerberus, ktorý nedávno oslavoval narodeniny a ponúkal doživotné licencie zadarmo. Aplikácia má výhodu vo využití ROOT prístupu, vďaka čomu prenesie svoje súbory na systémovú partíciu a tým zostane aktivovaná aj po obnovení továrenských nastavení. Cerberus vás dokonca dovedie priamo k zlodejovi vďaka módu Radar. Ten vytvorí na diaľku Wi-Fi Hotspot a pomocou merania intenzity signálu vás dokáže navigovať aj v budove.

Už vám niekto odcudzil smartfón? Ak ste ho získali späť, akým spôsobom sa vám to podarilo? 

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: BBC

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+