MojAndroid

Britská BBC informovala o najnovšom prípade využitia bezpečnostných aplikácii, ktoré pomohli študentovi pri hľadaní ukradnutého Android smartfónu. Zlodej totižto netušil, že na smartfóne je nainštalovaná aplikácia, ktorá zabezpečí zariadenie pre prípad krádeže a bez toho, aby o tom vedel bola prostredníctvom e-mailu odoslaná majiteľovi selfie, ktorá poslúži polícií pri jeho hľadaní. Táto akcia bola podľa vyjadrenia hovorcu polície vyvolaná trojitým nesprávnym zadaním PIN kódu SIM karty.

Smartfón od výrobcu HTC bol ukradnutý študentovi z vrecka kabáta, zatiaľ čo sa prechádzal vo Wivenhoe parku v anglickom meste Colchester. Takýto úkon si vyžaduje určitú dávku skúseností, takže zlodej nie je zrejme v tomto smere nováčikom a jeho dolapenie bude podľa všetkého viesť k nájdeniu aj iných ukradnutých predmetov. Selfie fotografiu a teda aj páchateľa, ktorú majiteľ obdržal e-mailom môžete vidieť na obrázku vyššie.

Podobný prípad sa môže stať každému z nás a preto by naše Android zariadenia mali byť chránené proti krádeži. Zrejme najlepšou aplikáciou s podobnou funkcionalitou je práve Cerberus, ktorý nedávno oslavoval narodeniny a ponúkal doživotné licencie zadarmo. Aplikácia má výhodu vo využití ROOT prístupu, vďaka čomu prenesie svoje súbory na systémovú partíciu a tým zostane aktivovaná aj po obnovení továrenských nastavení. Cerberus vás dokonca dovedie priamo k zlodejovi vďaka módu Radar. Ten vytvorí na diaľku Wi-Fi Hotspot a pomocou merania intenzity signálu vás dokáže navigovať aj v budove.

Už vám niekto odcudzil smartfón? Ak ste ho získali späť, akým spôsobom sa vám to podarilo? 

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: BBC

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

31 odpovedí na “Zlodej ukradol telefón, ten ho odfotil a teraz ho hľadá polícia”

  1. ja mam samsung galaxy s3, ale cerberus mi na tom nejako nechcel velmi dobre fungovat a mozno len raz z desiatich pokusov sa mi podarilo cez net vyhladat zariadenie, pricom som mal zapnutu aj wifinu a vsetko podla navodu. Mate niekto podobne problemy?

  2. Ukradli mi smartfon cca pred mesiacom. Nahlasil som este v ten den kradez na policii, spolu s IMEI a cislom SIM. Do tyzdna som ho mal spat. Policia dokonca nechcela odo mna ziadny doklad o kupe. Stacilo im potvrdenie od operatora, ze moja SIM bola dlhodobo pouzivana v mojom telefone. Ziadny Cerberus nebol potrebny.
    BTW, davajte si pozor, ked kupujete od niekoho telefon. Je potrebne mat nejaky doklad o kupe, pretoze Vas kludne moze nahlasit za kradez, a telefon vam zoberu.

    • štastlivec, to bola zrejme náhoda. Mne ukradli pred pár rokmi telefón vo firme. Partička chlápkov vošla do obchodu, zabavila ma a zatiaľ mi zo stolu šlohli telefón vtedy za 24000Sk.Všetko pred svedkami, bol aj popis auta, na ktorom odišli. Polícia nevyšetrila absolútne nič, zlodejov nechytila.

  3. Este ze su sikovni zlodeji taki blbi. Ja by som sice ako zlodej za vela nestal, ale tolko chochmesu by som mal, aby ma napadlo ihned po kradezi vyhodit baterku, a potom doma pod dakou plechovou bednou spravit tvrdy reset, obnovit do vychodzieho stavu, vyhodit sim-ku, a pre istotu este preflashovat cyanogenom…

  4. Cerberus je veľmi silný nástroj. Keď mal 3 výročie bol po dobu 30 hodín zadarmo a na 5 rôznych zariadení. Škoda toho kto si ho nenainštaloval. Má okrem iného možnosť skrytia z nainštalovaných programov. Odkrytie je možné potom iba cez stránku cerberusapp.com. Problém nastane vtedy keď nie sú aktívne dátové prenosy a vypnuté wifi.

Pridaj komentár

+