MojAndroid

Zlodej asi nebude fanúšikom smartfónov a nečíta portál MôjAndroid.sk. To by asi rýchlo zistil, že 14 mobilov, ktoré ukradol, mu budú na nič. Boli to totiž len makety.

Krádež sa udiala v Medzilaborciach včera krátko po polnoci, informovala Polícia SR na svojom Facebooku. Muž prišiel k predajni mobilného operátora, zobral zo zeme dlažobnú kocku, rozbil dvere a z predajne ukradol 14 mobilov a jeden tablet.

Následne sa presunul ku kvetinárstvu, rozbil výklad a z predajne ukradol darčekový kôš. Pred kvetinárstvom ho už čakala polícia, ktorá ho zadržala. Muž je obvinený z prečinu krádeže a hrozí mu dvojročné väzenie.

Zlodej by veľa z krádeže nemal

Makety smartfónov síce nejakú hodnotu majú, no jej výška sa pohybuje na úrovni jednotiek eur. V porovnaní s predajnými cenami skutočných telefónov je to absolútne zanedbateľná suma. Určite išlo o zlodeja – amatéra. Počas krádeže si neoveril originalitu modelov.

kradez zlodej
Zdroj: Facebook Polície SR

Na fotografii je jasne vidieť, že makety majú na prednej strane nálepky, ktoré imitujú rozsvietený displej. Už tento fakt mu mohol prezradiť, že ide o makety. Takéto displeje logicky nesvietia. Keďže sa lúpež udiala v noci, je možné, že zlodej tieto nálepky nevidel.

Z fotografie nie je možné jednotlivé makety zariadení rozoznať, a tak nevieme, na aké modely mal zlodej zálusk. Pravdepodobne bral všetko, čo mu prišlo pod ruku.

Náš tip
Android 11: Nový systém umožní používať Android Auto bezdrôtovo
21.8.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+