MojAndroid

Spoločnosť OnePlus sa v poslednej dobe viac zamerala na vývoj softvéru. Nedávno vymyslela nástroj, ktorý umožní kopírovať text medzi platformami a teraz predstavila živé tapety, ktoré sa menia na základe údajoch o využití telefónu. O novinke informoval portál Android Police.

Nové živé tapety vám umožnia jednoducho vidieť, s ktorými aplikáciami trávite najviac času

Android už umožňuje analyzovať používanie smartfónu prostredníctvom aplikácie Digital Wellbeing, ale jej zaznamenané informácie musíte zakaždým hľadať manuálne v nastaveniach systému. Výhodou aplikácie Digital WellPaper je, že tieto informácie vidíte v abstraktnej podobe zakaždým, keď sa pozriete na svoju domovskú alebo uzamknutú obrazovku. Spoločnosť OnePlus dúfa, že to používateľom Androidu pomôže „vizualizovať a lepšie pochopiť ich každodenné digitálne návyky“.

OnePlus Nord N10 (3)
OnePlus Nord N10 | Foto: Redakcia


Živá tapeta automaticky kategorizuje vaše aplikácie do šiestich kategórií: sociálne, životný štýl a komunikácia, informácie a podnikanie, zábava, hry a nástroje. Každá kategória má určenú farbu a tapeta pomocou nich znázorní, ktoré aplikácie používate najviac. Momentálne vám aplikácia dá na výber z troch typov tapiet.

OnePlus myslel aj na výdrž batérie

OnePlus tvrdí, že nová aplikácia, ktorú vyvinul experimentálny softvérový tím OneLab, by mala fungovať bez nadmernej spotreby batérie. Namiesto toho, aby sa na pozadí aktualizovala každých pár sekúnd, sa aktualizuje len pri odomknutí smartfónu.

Aplikácia WellPaper je teraz k dispozícii na stiahnutie v obchode Google Play pre zariadenia so systémom Android 7.0 a novším.

WellPaper
WellPaper
Developer: OneLab Studio
Price: Free+
  • WellPaper Screenshot
  • WellPaper Screenshot
  • WellPaper Screenshot
  • WellPaper Screenshot
  • WellPaper Screenshot
  • WellPaper Screenshot
  • WellPaper Screenshot
Náš tip
Viacero starších modelov OnePlus dostáva v týchto dňoch aktualizáciu
31.5.2021

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+