MojAndroid

Či už sa bavíme o ziskoch z predaja samotných zariadení alebo ziskoch z reklamy a predaja aplikácií a hier, smartfóny majú v dnešnej dobe nad tabletmi výrazne navrch. Podľa analytickej spoločnosti ABI sa situácia obráti v roku 2018, kedy budú zisky z aplikácií na tabletoch prevyšovať tie zo smartfónov. Očakáva sa, že aplikácie používané na tabletoch s operačným systémom Android alebo iOS vytvoria v tomto roku zisk 8,8 miliardy dolárov, zatiaľ čo aplikácie pre smartfóny zaznamenajú zisk 16,4 miliardy dolárov. Aapo Markkanen, analytik zo spoločnosti ABI hovorí, že do roku 2017 by sa mali výnosy tabletov a smartfónov vyrovnať, s tým, že v roku 2018 prevezmú vedenie tablety.

Android tablety

Markkanen uviedol: “Na väčšom displeji vyzerajú aplikácie a obsah lepšie, takže sa tam nachádza viac lukratívnych príležitostí. Človek by si pomyslel, že väčšia základňa smartphonov by vyvážila rozdiely, ale tento pojem neberie do úvahy príchod cenovo dostupných tabletov, ktorý ani nezačal naberať na vážnosti. Smartfóny pre nich vydláždili cestu, ale nakoniec sme presvedčení o tom, že sú to tablety, ktoré sa ukážu ako viac transformatívny segment zariadení.”

Z celkových očakávaných príjmov za aplikácie, ktoré sa odhadujú v tomto roku na 25 miliárd dolárov bude mať najväčší, až 65 % podiel platforma iOS. Na druhom mieste bude figurovať systém Android s podielom 27 % a ďalšími 8% prispejú ostatné mobilné platformy. V roku 2018 sa predpokladá, že príjmy narastú takmer o štvornásobok na odhadovanú sumu 92 miliárd dolárov.

Zdroj: bgr

16.3.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+