MojAndroid

Žilina ako prvé mesto na Slovensku sa v Google Mapách dočkala novej funkcie “Verejná doprava v Žiline”. Na jej funkčnosti úzko spolupracoval Dopravný podnik mesta Žiliny s.r.o, ktorý poskytol všetky potrebné dáta ohľadom mestskej dopravy – trolejbusoch a autobusoch v celej Žiline. Novú funkciu tak môžu začať využívať nielen samotní obyvatelia Žiliny ale aj študenti a turisti, ktorí mesto navštevujú.

„Ako rodená Žilinčanka som prirodzene veľmi pyšná, že práve Žilina je prvým mestom na Slovensku, ktoré sprístupňuje svoju verejnú dopravu na Mapách Google,“ hovorí Petra Popluhárová Cross, softvérová inžinierka Google MountainView a dodáva: „Vďaka tejto novej službe, ktorú sme spustili v spolupráci s Dopravným podnikom mesta Žiliny, bude odteraz vyhľadávanie najlepšieho dopravného spojenia otázkou niekoľkých kliknutí.“

Ako to funguje? Stačí ak si v internetovom prehliadači otvoríte stránku s mapami od Google alebo si na svojom Androide spustíte aplikáciu Google Maps. Nová funkcia sa prejaví pri vyhľadávaní trasy kliknutím na položku v menu Directions. Potom už stačí len zadať kde v meste sa nachádzate, kam mierite a vybrať obrázok s autobusom, ktorý symbolizuje hromadnú dopravu.

Aplikácia vám následne vypíše trasy trolejbusov/autobusov, ktoré odchádzajú z najbližšej zastávky spolu s informáciami ako sa k nej dostanete, podrobným popisom zastávok a časom príchodu do cieľa. Pozrieť si môžete aj cestovný poriadok pre jednotlivé zastávky.

Pracovať s aplikáciou je veľmi jednoduché, prehľadné a najmä rýchle. Ostáva už len dúfať, že aj ostatné mestá na Slovensku sa Žilinou inšpirujú a začnú s Google spolupracovať.

Žilinčania, aké sú vaše prvé dojmy po vyskúšaní tejto novej funkcie? Podeľte sa s nami o svoje skúsenosti.

20.4.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+