MojAndroid

Novinky z prostredia Android smartfónov, aktuálne informácie o aktualizáciách, úniky informácií, ale aj rekapitulácia mimoriadnych udalostí za uplynulý týždeň. Aj to nájdete v rámci nášho nového pravidelného seriálu Zhrnutie týždňa!

Náš tip
ZHRNUTIE TÝŽDŇA: Android smartfóny (25/2018)
Náš tip
ZHRNUTIE TÝŽDŇA: Android aplikácie (25/2018)

HTC U12+ | Recenzia

HTC sa tento rok snaží zaujať modelom HTC U12+, ktorý je plnokrvnou vlajkovou loďou. Stačí to však na prekonanie gigantov ako Samsung, Huawei či ďalších? Viac informácií sa dočítate v našej novej recenzii.

Náš tip
HTC U12+: Telefón príliš citlivý na dotyk | RECENZIA
Kliknutím na obrázok môžete pridať novú používateľskú recenziu smartfónu HTC U12+.

Ako fotí Motorola moto g6 plus | FOTOmánia

Motorola moto g6 plus je smartfón, ktorý toho na svoju relatívne nízku cenu ponúkne naozaj veľa. Displej podlieha aktuálnym trendom, je natiahnutý, s pomerom strán 18:9 a rozprestiera sa na ňom Full HD+ rozlíšenie. Skener odtlačkov prstov je umiestnený ideálne, pod displejom a ponúka aj zaujímavé gestá. Pomocou neho displej nielen rozsvietite, ale dlhým stlačením zariadenie zablokujete. Na zadnej strane sa nachádzajú dva objektívy duálneho fotoaparátu v tradičnom moto štýle.

Náš tip
Chorvátsko s moto g6 plus: Ako fotí Motorola moto g6 plus | FOTOmánia
Kliknutím na obrázok môžete pridať novú používateľskú recenziu smartfónu Motorola moto g6 plus.

Apple a Samsung | Ukončili sedemročnú patentovú vojnu

Patentové spory už tak akosi tradične patria k svetu mobilných technológií. Jeden z najznámejších, najstarších a možno najväčších sa konečne dostal ku svojmu koncu. Podľa tlačovej agentúry Reuters ukončili v stredu americká spoločnosť Apple a juhokórejský gigant Samsung na americkom federálnom súde v Kalifornii patentový spor, ktorý trval dlhých sedem rokov.

Náš tip
Apple a Samsung ukončili sedemročnú patentovú vojnu
Kliknutím na obrázok môžete pridať novú používateľskú recenziu smartfónu Samsung Galaxy S9.

OnePlus | Softvérová podpora smartfónov

Softvérová podpora zariadení je skutočne dôležitou zložkou aj v prípade aktuálnych Android smartfónov. Teraz svoje plány prezentuje čínska spoločnosť OnePlus. Pre všetky svoje zariadenia ohlásila dvojročnú softvérovú podporu a trojročnú bezpečnostnú podporu.

Náš tip
OnePlus ohlásilo dvojročnú softvérovú a trojročnú bezpečnostnú podporu pre všetky svoje smartfóny
Kliknutím na obrázok môžete pridať novú používateľskú recenziu smartfónu OnePlus 5T.

Huawei P10 Lite a Mate 10 Lite | Aktualizácia

Podľa reportu z HuaweiBlog.de dostávajú tieto dva smartfóny aktualizáciu na najnovší Android Oreo. Obidve zariadenia dostanú aj najnovšiu verziu používateľskej nadstavby systému od Huawei, EMUI 8.0. Túto nadstavbu v najnovšej verzii sme prvýkrát videli v modeli Huawei Mate 10 Pro už minulý rok. Používatelia modelom Mate 10 Lite a P10 litemali možnosť nainštalovať Android Oreo pomocou beta programu spoločnosti Huawei.

Náš tip
Huawei P10 Lite a Mate 10 Lite dostávajú aktualizáciu na Android 8.0 Oreo
Kliknutím na obrázok môžete pridať novú používateľskú recenziu smartfónu Huawei Mate 10 Lite.

Ak máte zaujímavú aktuálnu informáciu z prostredia Android smartfónov, neváhajte a napíšte nám ju do komentárov!

1.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+