MojAndroid

Novinky z prostredia Android smartfónov, aktuálne informácie o aktualizáciách, úniky informácií, ale aj rekapitulácia mimoriadnych udalostí za uplynulý týždeň. Aj to nájdete v rámci nášho nového pravidelného seriálu Zhrnutie týždňa!

Náš tip
ZHRNUTIE TÝŽDŇA: Android smartfóny (23/2018)
Náš tip
ZHRNUTIE TÝŽDŇA: Android aplikácie (23/2018)

10 dní s Motorolou Moto g6

Tento týždeň sme pokračovali v sérii článkov 10 dní s Motorolou Moto g6. Na našom webe si už môžete prečítať celkovo 9 častí, ktoré podrobne hodnotia displej, pamäť, výkon, fotoaparát a ďalšie aspekty zariadenia Motorola Moto g6.

Náš tip
10 dní s Motorolou Moto g6: Inteligentné režimy hlavného fotoaparátu [9. časť]
Kliknutím na obrázok môžete pridať novú používateľskú recenziu smartfónu Motorola Moto g6.

Samsung | Líder v počte predaných telefónov

Podľa analytických dát firmy Counterpoint je Samsung lídrom v počte predaných telefónov v prvom kvartáli roka 2018. Celkový počet predaných kusov Samsungu činí 78 miliónov, čo je 22 percent z celkového predaja telefónov všetkých značiek. Tých sa predalo 360 miliónov. Na druhom mieste je Apple, ktorý dodal 52,2 milióna iPhonov a získal 15 percentný podiel. Na treťom mieste sa umiestnil čínsky Huawei s 11 percentným podielom na trhu.

Náš tip
Samsung je stále lídrom v počte predaných telefónov [Q1/2018]
Kliknutím na obrázok môžete pridať novú používateľskú recenziu smartfónu Samsung Galaxy A6.

Xiaomi Redmi 6 a 6A | Oficiálne predstavenie

Čínskemu výrobcovi Xiaomi sa posledný štvrťrok darilo v predaji smartfónov, takže nechce nechať nič náhode a predstavuje novinky Xiaomi Redmi 6 a Redmi 6A. Malo by sa jednať o nástupcov modelov Redmi 5 a Redmi 5 Plus. Oproti ním majú novinky menší displej, výkonnejší procesor, lepší fotoaparát a veľmi lákavú cenu.

Náš tip
Xiaomi Redmi 6 a Redmi 6A oficiálne s veľmi nízkou cenou

Test rýchlosti nabíjania | Galaxy Note 8 vs moto g6 plus vs Honor 10

Je všeobecne známe, že dnešné smartfóny majú niekedy problém vydržať jeden náročnejší deň s batériou. Keďže vývoj batérií sa veľmi neposúva, výrobcovia sa zameriavajú na to, ako ich čo najrýchlejšie nabiť. V dnešnom teste sa pozrieme na ďalšie 3 zaujímavé telefóny. Samsung Galaxy Note 8, Motorola moto g6 Plus a Honor 10. Všetky tri smartfóny obsahujú rýchlonabíjačky priamo v balení.

Náš tip
Test rýchlosti nabíjania: Galaxy Note 8 vs moto g6 plus vs Honor10 | VIDEO

Porovnanie | Honor 10 vs Honor 8

Najnovšia vlajková loď čínskeho výrobcu Honor 10 sa už predáva aj na Slovensku. Telefón zaujme už na prvý pohľad, ponúka mnoho aktuálnych trendov, zabalených do pekného obalu a navyše za veľmi dobrú cenu. My sme ho porovnali s dvojročným modelom rovnakej značky, Honorom 8.

Náš tip
Honor 10 vs Honor 8 | POROVNANIE
Kliknutím na obrázok môžete pridať novú používateľskú recenziu smartfónu Honor 10.

Ak máte zaujímavú aktuálnu informáciu z prostredia Android smartfónov, neváhajte a napíšte nám ju do komentárov!

17.6.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+