MojAndroid

Novinky z prostredia Android aplikácií, aktuálne informácie o aktualizáciách, ale aj rekapitulácia mimoriadnych udalosti za uplynulý týždeň. Aj to nájdete v rámci nášho nového pravidelného seriálu Zhrnutie týždňa!

Náš tip
ZHRNUTIE TÝŽDŇA: Android aplikácie (28/2018)
Náš tip
ZHRNUTIE TÝŽDŇA: Android smartfóny (28/2018)

Instagram | Aktualizácia

Instagram prostredníctvom svojho blogu informoval, že používatelia od teraz budú schopní vidieť, či sú ich „priatelia“ online alebo nie. Spôsob zobrazovania je veľmi obdobný ako v aplikácii Facebook Messenger. V pravej dolnej časti fotky priateľa alebo používateľa, s ktorým ste si už niekedy písali, sa od teraz bude zobrazovať malá zelená gulička(samozrejme, iba keď bude online). Ak si neželáte túto funkciu využívať, je možné ju vypnúť pomocou možnosti Activity Status v nastaveniach.

Náš tip
Na Instagrame už uvidíte, kto je momentálne online

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

Waze a Android Auto | Aktualizácia

Android Auto podporuje navigáciu Waze od minulého roka. Prvotné nadšenie opadlo kvôli tomu, že na správne fungovanie navigácie bol potrebný displej vášho automobilu. Teraz sa ale všetko mení a Waze začal pracovať na samostatnej verzii, ktorá využíva displej smartfónu bez nutnosti pripojenia iného zariadenia.

Náš tip
Waze v Android Auto vie už fungovať aj na displeji telefónu

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

HOPIN | Už aj v Martine + ďalšie mestá

súčasnosti služby aplikácie HOPIN na Slovensku využívajú zákazníci v mestách Bratislava, Košice, Poprad, Humenné a Liptovský Mikuláš. Od júla sa k nim pridávajú spomínané mestá Prievidza, Bojnice a Martin. Aplikáciu HOPIN pre potreby odvozu taxíkom si môžete stiahnuť zadarmo prostredníctvom Obchodu Play.

Náš tip
Aplikácia HOPIN je dostupná aj v Martine. K dispozícii sú elektromobily Nissan LEAF 2018
Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

NaviZOO | Prehliadka zoologickej záhrady

Zaujímavá aplikácia z dielne slovenského vývojára s názvom NaviZOO vám umožní navigáciu a interakciu s vybranými zoologickými záhradami. Pri prehliadke vo vybraných slovenských, ale najmä európskych či svetových zoologických záhrad si môžete pomôcť práve touto mobilnou aplikáciou. Nielen že uvidíte možnosti, služby a jednotlivé druhy zvierat, v aplikácií nájdete aj zábavné filtre s ktorými si môžete vyhotoviť nejakú tú fotografiu.

Náš tip
NaviZOO: Šikovná aplikácia, s ktorou si prehliadku ZOO skutočne užijete
Verzia: 1.4.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.4.3
Aktuálna cena: Zdarma

Fracter | Monumet Valley trochu inak

Poznáte hru Monument Valley? Ak ste jej fanúšikom, rozhodne by ste mali zbystriť pozornosť. Akousi jej alternatívou je novinka s názvom Fracter, ktorá teraz dorazila aj pre mobilnú platformu Android do Obchodu Play.

Náš tip
Fracter: Herný titul, ktorý si obľúbia najmä priaznivci Monument Valley
Prihláste sa na odber nášho YouTube kanálu MojAndroid.sk
Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: 4,29 €
Verzia: 1.0.2
Aktuálna cena: 4,29 €

 

Ak máte tip na zaujímavú Android aplikáciu zo slovenskej alebo zahraničnej produkcie, neváhajte a napíšte nám do komentárov!

21.7.2018

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+