MojAndroid

Prvý apríl je od nepamäti braný ako deň bláznov. Prečo teda tento fakt nevyužiť a poskytnúť fanúšikom nepravdivé informácie o šialených produktoch, respektíve takéto produkty ľuďom ponúknuť a sledovať ich reakcie? Zrejme to si povedali aj viacerí svetoví giganti, ktorí dnes “predstavili” inteligentný nôž, či palicu.

ChromeSelfie

Povedzme si na rovinu, Selfie opantalo našu spoločnosť do takej miery, že si bez nej takmer ani nevieme predstaviť oslavu narodenín, záhradnú párty, alebo len obyčajný deň v škole. Napadlo vám ale niekedy, že prostredníctvom Selfie môžete vyjadriť aj svoju okamžitú reakciu a zdieľať ju priamo na internet? Vďaka technologickému gigantovi Google a jeho prehliadaču Chrome je to teraz skutočne možné. Stačí si zapnúť prehliadač Chrome, v pravej časti jeho nastavenia a kliknúť na “Zdieľať reakciu”. Po nasnímaní vašej tváre si následne môžete zvoliť, kam a s kým chcete svoju reakciu zdieľať.

chromeselfie

 

Google Smartbox

Akoby toho nebolo málo, Google ponúka aj inteligentné schránky. Tie sú výnimočné už na prvý pohľad, dokážu sa totiž spárovať s vašim Android zariadením, odkiaľ budú čerpať informácie o nových e-mailoch. Ten následne nepríde len na vaše zariadenie, ale tiež do inteligentnej schránky, odkiaľ si ho môžete vybrať v tlačenej podobe. Pri ovládaní schránky navyše nechýbajú rôzne gestá, ako mávnutie pre otvorenie a podobne.

Google Panda

A do tretice prichádza do nášho výberu Google. Ten totiž previedol do hmotnej podoby aj svoju ďalšiu populárnu službu, Google Now. Vravíte si, že to nie je možné? Mýlite sa. Porozprávať sa s plyšovou pandou, dať jej príkaz na navigovanie a mnoho ďalšieho sa skutočne dá, presvedčte sa o tom sami pomocou nižšie priloženého videa. Google Panda navyše ovláda až 50 svetových jazykov, čím je poriadne výnimočná.

Motorola Selfie Stick

Mnoho z vás si teraz povie, že Selfie palica nie je ničím výnimočným a v ponuke ju má veľmi veľa spoločností. A máte pravdu. Videli ste už ale inteligentnú Selfie palicu ručne vyrezanú z dreva, potiahnutú kožou a ďalšími prémiovými materiálmi? My teda nie, Motorola týmto kúskom rozhodne zabodovala.

Samsung Galaxy Blade

Ani Samsung si neodpustil prvoaprílový žartík. Dnes preto “predstavil” svoj prvý inteligentný nôž, ktorý ponúka okrem skvelých možností tiež prémiové materiály, akými sú keramika, či čepeľ z diamantu. Na čepeli je pritom pripevnený displej zo Samsung Galaxy S6, pomocou ktorého je možné realizovať telefónne hovory, alebo sa pripojiť na sociálne siete, prípadne vyhľadávať recepty na internete. Možnosti noža Samsung Galaxy Blade sa javia skutočne ako neobmedzené.

galaxy-blade-edge

Samsung SmartPuck

So začínajúcim finále hokejovej Extraligy prichádza aj inteligentný puk, ktorý pomôže rozhodcom lepšie posúdiť gólové situácie. Implementuje v sebe totiž senzor pre detekciu gólu so signalizačnou diódou, ktorá rozhodcovi oznámi, či puk prešiel bránkovou čiarou. To ale nie je všetko. Priamo v puku je zabudovaný aj mikrofón a špeciálna nanokamera, vďaka ktorým si bude môcť televízny divák vychutnať zápas z celkom inej perspektívy.

11088398_803859886361720_6822557145246866463_n

Cyanogen

Mnoho z vás určite pozná Cyanogen, alternatívnu ROM pre operačný systém Android. S obľubou ju používa čoraz väčší počet majiteľov smartfónov, ktoré čas od času potrebujú  update. Nám sa niečo na tom od Cyanogenu nepozdáva, skutočne ich Microsoft fascinuje až do takejto miery?

cyanogen-android-april-fools

OnePlus Drone

Drony sa stávajú čoraz populárnejším spoločníkom po cestách krajinou, ale aj počas bežného pracovného dňa. Čo poviete na OnePlus Drone DR-1, najmenší dron na svete? Kvadrokoptéru s rozpätím krídel 70 mm zrejme na každom rohu lietať neuvidíme, pretože ako tvrdí spoločnosť OnePlus, dostupná bude len v obmedzenom množstve.

T-Mobile Pets Un-leashed

Projekt T-Mobile Pets Un-leashed z dielne T-Mobile vyzerá veľmi zaujímavo. Snaží sa totiž zmeniť znevýhodňovanie zvierat na vodítku poskytnúť im možnosť plnohodnotne si užívať najmodernejšie technológie. Aj preto prináša rôzne snímače, ktoré v kombinácii s aplikáciami dokážu zvieratá zabaviť pokojne na celý deň. FitPet dokáže zrátať počet otočení kolesa na behanie pre hlodavce, pomocou Pet Tinderu si zasa môžu zvieratá prezerať najnovšie fotografie svojich priateľov. Chlpatí priatelia sú v reklame T-Mobile navyše natoľko inteligentní, že dokážu svojho majiteľa správou upozorniť na nepríjemné situácie v ich dome.

elgooG

Google.com pozná zrejme každý. Najpoužívanejší portál na vyhľadávanie dokáže neraz poslúžiť vo všetkom, na čo si spomeniete. Využili ste už ale aj jeho obrátenú podobu, com.elgooG?

 google-reverse

Zdroj: Androidcentral

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+