MojAndroid

Zariadenia z radu Galaxy Note už tradične ponúkajú dobrú výdrž batérie na jedno nabitie. To ale neznamená, že nie je možné túto výdrž ďalej zlepšovať. K dispozícii sú rôzne externé batérie a nástroje, ktoré vám pomôžu dosiahnuť ešte dlhšie fungovanie bez nutnosti pripájania telefónu k elektrickej zásuvke. Jedným z nich je aj nový kryt od spoločnosti ZeroLemon so zabudovanou externou batériou, ktorá pridá novým modelom Samsung Galaxy Note 5 a Galaxy S6 Edge plus až 8500 mAh batérie navyše.

ZeroLemon kryt 1

Keďže základná batéria v telefóne má kapacitu 3000 mAh, nový kryt by sa mal postarať o takmer tri celé nabíjacie cykly navyše. Samozrejme, externé batérie nie sú väčšinou natoľko efektívne, no aj dva ďalšie cykly bez potreby pripojenia telefónu k zásuvke sú dostatočné na to, aby ste so zariadením mohli fungovať bez akýchkoľvek problémov hneď niekoľko dní pri aktívnej záťaži. Spoločnosť ZeroLemon je pritom pomerne uznávaným výrobcom externých batérií a príslušenstva k inteligentným zariadeniam. Môžete sa preto spoľahnúť na to, že pri výrobe sa myslelo aj na také detaily, ako otvory pre všetky vitálne porty a súčasti telefónu. Kryt okrem extra batérie pridá zariadeniam aj zvýšenú odolnosť a tiež umožňuje naďalej nabíjať vstavanú batériu telefónu aj pomocou technológie Quick Charge 2.0. Samotná externá batéria ale túto technológiu nepodporuje. Nechýba ani špeciálny výstup, vďaka ktorému je možné nabíjať z externej batérie aj iné zariadenia.

ZeroLemon kryt 2

Je ale zrejmé, že takáto enormná externá batéria nepríde v malom balení. Práve naopak, rozmery krytu sú 165,1 x 83 x 21,1 mm. To znamená trojnásobnú hrúbku oproti štandardnému telefónu a aj zväčšenie ostatných rozmerov. Okrem toho kryt váži až 218 gramov, takže sa budete musieť pripraviť na skutočnú záťaž vo vrecku nohavíc či vo taške. Ak je ale extrémna výdrž na batériu vašou absolútnou prioritou, tento kryt vám môže prísť skutočne vhod. V obchode Amazon stoja oba modely 59,99 USD, čo síce nie je najmenej, no kryty môžu byť pre mnohých používateľov skutočnou záchranou v núdzi.

ZeroLemon kryt 4

Zdroj: Amazon 1, 2 via Android Police

6.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+