MojAndroid

Majitelia smart hodiniek značky Amazfit sa konečne môžu tešiť z ich aktualizácie na systém Zepp OS 4. Čo všetko im prinesie, popísal portál GizmoChina.

Zepp OS 4 prichádza s podporou GPT-4o

Aj výrobcovia smart hodiniek už tento rok naskočili na trend integrácie algoritmov strojového učenia. Rovnako tomu je aj v prípade značky Amazfit, ktorá dokonca siahla po najlepšom riešení. Aktualizácia na nový systém totiž zavádza niekoľko AI funkcií vrátane nového viacjazyčného modelu GPT-4o od spoločnosti OpenAI. Používatelia budú môcť s chatbotom  komunikovať v angličtine alebo nemčine.

Zepp OS 4
Integrácia GPT-4o vylepší hlasové ovládanie | Zdroj: Amazfit.com

Amazfit tvrdí, že následne pribudne podpora pre ďalšie jazyky, ako je francúzština, portugalčina, kórejčina, japončina, španielčina a taliančina. S asistentom Zepp Flow môžu používatelia zároveň jednoducho iniciovať Bluetooth hovory a odpovedať na správy v službe WhatsApp vo verzii pre Android bez použitia rúk. Aktualizácia tiež umožní ovládať reproduktory Sonos alebo akčné kamery DJI.

Zepp OS 4
Novinkou je aj ovládanie reproduktorov značky Sonos | Zdroj: Amazfit.com

Zavádza taktiež funkciu nočného displeja, ktorú možno poznáte z hodiniek Apple Watch Ultra. Športovcom zároveň prinesie rozšírenú sadu zdravotných funkcií dostupných v balíku Zepp Health. Zepp OS 4 je momentálne dostupný pre zariadenia, ktoré sú už vo verzii Zepp OS 3.5. To znamená, že sa aktualizácia týka smart hodiniek Amazfit Cheetah, Balance, Active, Falcon a T-Rex Ultra.

Náš tip
Majitelia automobilov Škoda majú dôvod na radosť. Hlasový asistent dostáva podporu ChatGPT
4.7.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+