MojAndroid

So smartfónmi je to zaujímavé. Denne využívame ich možnosti na pracovné účely, no dá sa povedať, že väčšinou s ním trávime aj voľné chvíle. Vo veľkom frčíme na sociálnych sieťach, na YouTube, či hráme rôzne hry. Práve smartfón však vie v správny čas aj privolať pomoc a stáva sa tak zároveň záchranným nástrojom.

Určite ste v médiách postrehli informácie o ničivých hurikánoch Harvey či Irma. V momentoch, kedy ste uprostred živlu, prípadne už bojujete niekde uväznení s jeho následkami, sa ťažko dovoláte na linku záchrany. Tie bývajú počas prírodných katastrof beznádejne obsadené. Privolať pomoc sa stáva extra zložitým. Počas hurikánu Harvey však ľudia prišli so zaujímavým nápadom. Na pomoc si vzali aplikáciu Zello PTT Walkie Talkie, ktorá ponúka viaceré možnosti komunikácie.

V podstate nejde o výnimočnú aplikáciu a je podobná množstvu ďalších komunikačných aplikácií. Aplikácia Zello funguje klasicky cez WiFi, 2G, 3G či 4G sieť, takže nevyhnutnosťou je pripojenie k internetu. Môžete si tu vytvárať rôzne verejné či súkromné komunikačné skupiny, kanály a práve to sa ľuďom vyplatilo. Z bežných civilistov sa stávali záchranári, keďže boli schopní rýchlejšie sa dostať k ľuďom uväzneným v troskách a podobne. Ak sa niekto nahlásil, že je zapadnutý či čaká na nejakú inú formu pomoci, bežní ochotní občania s člnmi či inými možnosťami sa k nemu mohli rýchlejšie dostať a podať mu pomocnú ruku. Oficiálne záchranné zložky totiž počas prírodných katastrof nedokážu pokryť potreby všetkých postihnutých.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

O úspechu tejto formy záchrany svedčí aj to, že počas varovania pred ďalším hurikánom boli už ľudia verejne vyzývaní k tomu, aby si túto aplikáciu na urýchlenie záchrannej akcie nainštalovali.

Zdroj: androidcentral.com

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+