MojAndroid

Mali ste niekedy potrebu zdieľať video z rodinnej oslavy, viacero fotografií alebo hocijaký iný veľký súbor svojim priateľom a známym? Zrejme vždy ste narazili na problém s tým, ako. Prílohy v e-mailoch môžu mať totižto rádovo iba niekoľko megabajtov a posielanie videa z mobilu do počítača, a až potom niekomu inému, je naozaj zdĺhavé a nepraktické. Rozhodli sme sa preto, že pre vás vyberieme niekoľko praktických Android aplikácií, pomocou ktorých môžete zdieľať veľké súbory priamo cez svoj smartfón alebo tablet so systémom Android.

Lokálne zdieľanie

Veľké dáta nemusíte zdieľať automaticky cez internet, ale môžete tak urobiť aj cez lokálnu sieť (Wi-Fi). Poslúžia vám na to dobre aplikácie SHAREit od Lenova a SuperBeam, ktorý na odosielanie dát používa technológiu Wi-Fi Direct. Najpodstatnejšou informáciou pri týchto aplikáciách je fakt, že nielenže odosielateľ, ale aj prijímateľ musí mať titul nainštalovaný vo svojom smartfóne. Keď si však hociktorú aplikáciu už raz nainštalujete, môžete využívať jej výhody. Jednou z nich je napríklad veľmi vysoká rýchlosť prenosu (obmedzená rýchlosťou samotnej Wi-Fi siete), či oslobodenie od nutnosti pripojenia k internetu.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.1.3
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 4.1.3
Aktuálna cena: Zdarma

Zdieľanie dát cez internet

Drvivá väčšina aplikácií na zdieľanie súborov funguje cez internet. Dáta sa najprv uložia do cloudu (na server poskytovateľa) a odtiaľ si ich môže stiahnuť každý, kto k ním má prístup, prípadne mu pošlete odkaz na stiahnutie. Tieto aplikácie sú principiálne veľmi podobné a líšia sa iba doplnkovými funkciami, vybavenosťou mobilnej aplikácie a najmä obmedzením veľkosti zasielaných súborov a celkového množstva dát, ktoré môžete mať uložených v cloude. Tu je niekoľko titulov, ktoré by nemali ujsť vašej pozornosti.

Dropbox

Pri bezplatnej registrácii získa používateľ 2 GB cloudového úložiska, pričom za splnenie každej z jednoduchých úloh v Dropbox Tour môže získať ďalších 500 MB/úlohu. Celkovo si tak môžete bezplatne vybudovať úložisko veľké aj niekoľko gigabajtov. Výhodou je šikovná mobilná aplikácia, z ktorej môžete priamo zdieľať fotografie a video, ktoré sa na Dropbox môžu zálohovať automaticky, pokiaľ to v aplikácii nastavíte.

dropbox-titulka

Náš tip
Dropbox vo verzii 3.0 prináša dlho očakávaný Material dizajn [APK]
Verzia: 88.2.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 88.2.2
Aktuálna cena: Zdarma

MEGA

MEGA ponúka bezpečné cloudové úložisko, ktoré vám dá 50 GB priestoru zdarma. Narozdiel od iných poskytovateľov cloudových úložísk, MEGA dáta vždy šifruje na vašich zariadeniach a nikdy nie na vlastných serveroch. Okrem toho ponúkajú aj dobre spracovanú mobilnú aplikáciu.

01_mega_logo.svg

Google Drive

Jednou zo základných služieb, ktorú môžete využiť na zdieľanie veľkých súborov, je Google Drive. Ten majú mnohí z vás predinštalovaný vo svojom mobilnom zariadení a počítači. Ide o natívnu Google službu, ktorá ponúka rovnako obmedzený cloudový priestor, ktorý sa dá rozšíriť rôznymi bezplatnými spôsobmi, napríklad vyplnením bezpečnostnej analýzy.

google-drive-cover

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

WeTransfer

Populárnou alternatívou na zdieľanie veľkých súborov je služba WeTransfer. Tá ponúka bezplatné zdieľanie až 10 gigabajtov, takže známym môžete poslať naozaj dosť veľký súbor. Okrem prepracovanej webstránky určite vyskúšajte aj mobilnú aplikáciu s rovnakým názvom.

wetransfer

Verzia: 1.1.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.1.2
Aktuálna cena: Zdarma

Čo na zdieľanie veľkých súborov používate vy?

Vieme, že na trhu existujú aj iné aplikácie ako tie, ktoré sme spomenuli. Ide napríklad o Any Send, Box, Infinit alebo Sugar Sync. Zaujíma nás preto, ktorú z týchto služieb používate na zdieľanie súborov vy. Napíšte nám názov aplikácie a vaše skúsenosti so zdieľaním veľkých dát do komentárov pod tento článok.

4.3.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+