MojAndroid

Poznáte Zdieľanie nablízku? Umožňuje vám hladko a jednoducho zdieľať súbory so zariadeniami vo vašej blízkosti. Čoskoro už budete môcť zdieľať aj aplikácie a to dokonca aj bez pripojenia na internet. Google pravdepodobne načerpal inšpiráciu od konkurenčného Applu a jeho AirDrop.

Zdieľanie nablízku

Zdieľanie nablízku aj pre aplikácie

Google oznámil, že cez Zdieľanie nablízku bude možné čoskoro zdieľať aj aplikácie z Google Play – to aj bez WiFi alebo dát. „Jednoducho otvoríte Obchod Play, pôjdete do “Zdieľať aplikácie” v menu “Moje hry a aplikácie”, zvolíte aplikácie, ktoré chcete zdieľať a už len stačí, aby ich vaši priatelia prijali,” píše Google na svojom blogu.

Je to jednoduchý, rýchly a skvelý spôsob ako zdieľať aplikácie s vašími kamarátmi alebo rodinou. O to lepšie, že nepotrebujete ani pripojenie na internet. Teda takéto zdieľanie bude možné vykonať kľudne aj uprostred lesa. Práve takéto technológie, ktoré vylepšujú zážitok sa nám páčia najviac.

Nevýhodou je, že Google nespresnil viac požiadaviek ohľadom zdieľania aplikácií. Nevieme teda, či bude potrebné spĺňať aj niečo iné, okrem Androidu 6.0 alebo vyššieho. Zatiaľ si myslíme, že táto funkcia pôjde na všetkých zariadeniach, ktoré spĺňajú aspoň túto podmienku.

Zdieľanie nablízku pomáha zjednotiť zdieľanie súborov

Zdieľanie nablízku skutočne zjednodušilo a zjednotilo spôsob, akým môžeme zdieľať súbory so zariadeniami nablízku. Donedávna to bolo možné hlavne cez Prieskumníkov súborov alebo cez Galériu. Spôsoby zdieľania (WiFi alebo Bluetooth) záležali od jednotlivých aplikácií.

Avšak funkcia Zdieľanie nablízku výrazne zjednodušila zdieľanie. Ak ju nepoznáte, zvoľte si akýkoľvek súbor (fotku, súbor alebo dokonca aj kontakt), stlačte Odoslať (alebo Zdieľať) a následne sa vám ponúkne vyhľadávanie zariadení nablízku. To prebieha pomocou Bluetooth a WiFi a podobne tak funguje aj prenos samotný. Následne už len ťuknite na názov zariadenia v okolí a tomu príde upozornenie o tom, že s ním chcete niečo zdieľať.

XDA spomína, že funkcie vyjde v najbližších týždňoch.

Náš tip
Google Fotky vám zo spomienok vytvoria živú tapetu

 

 

 

5.12.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+