MojAndroid

Nearby Share, alebo zdieľanie nablízku je skvelá funkcia, ktorá už nejaký čas funguje na smartfónoch s operačným systémom Android. Ide o alternatívu obľúbenej služby AirDrop od Applu, ktorá slúži na rýchle posielanie súborov medzi podporovanými zariadeniami. Portál 9to5google teraz informoval o tom, že táto skvelá funkcia prichádza aj ako aplikácia pre operačný systém Windows.

Momentálne ide len o beta verziu, no už to všetko funguje. Zdieľanie súborov medzi Androidom a Windowsom nebolo nikdy jedndouchšie. A čo je najlepšie, už nebudete potrebovať žiadny kábel. Všetko sa udeje pekne bezdrôtovo, ako sa na rok 2023 patrí.

Mohlo by vás zaujímať:

Aplikácia Nearby Share Beta je už k dispozícii a stiahnuť si ju môžete priamo z tohto odkazu. Kompabitilná je s operačným systémom Windows 10 a novšími, avšak pozor, ARM čipsety podporované nie sú. Na to, aby všetko správne fungovalo, je potrebné, aby ste mali na svojom počítači zapnuté Wi-Fi aj Bluetooth. Vzdialenosť medzi zariadeniami, medzi ktorými sa má súbor preniesť, by mala byť menšia ako 5 metrov.

Zdieľanie nablízku je skvelým nástrojom na posielanie fotografií, videí, dokumentov, hudby či dokonca celými zložkami. Google spomína, že to môže byť napríklad užitočné, pokiaľ chcete svoje súbory rýchlo upraviť na väčšej obrazovke počítača. Jednoducho ich tam prenesiete.

Náš tip
Toto je najvýkonnejší Android smartfón. Onedlho by mal prísť aj na náš trh

2.4.2023

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+