MojAndroid

Kto nepoužíva sociálne siete, akoby ani nežil. Podobne to možno tvrdiť o vlogoch, ktoré sa za posledné roky na sociálnych sieťach stali mimoriadne populárnym žánrom. S neustále sa zvyšujúcou sa popularitou krátkych videoplatforiem, ako sú TikTok alebo Instagram Reels, prišli nové príležitosti, ako odprezentovať svoj obsah a zaujať publikum ako nikdy predtým. Tento nový trend však prináša aj nové požiadavky: followeri chcú obsah, ktorý je krátky, no zároveň dostatočne pôsobivý na to, aby zaujal počas neustále sa zmenšujúceho intervalu pozornosti diváka.

Kto chce udržať krok s rýchlo sa vyvíjajúcimi požiadavkami tohto vlogerského sveta, siahne po spoľahlivom smartfóne s dobrým fotoaparátom. Presne takým, akým je novinka od Huawei – nova 10 Pro, ktorá bola navrhnutá tak, aby celý proces vlogovania maximálne zjednodušila. Smartfón je vlogovacím zariadením typu všetko v jednom pre pohodlnú a vysokokvalitnú produkciu videa pre rôzne platformy. Teraz môžeš natáčať, upravovať a publikovať obsah naraz. Nižšie nájdeš niektoré z mnohých spôsobov, ktorými môže Huawei nova 10 Pro zlepšiť tvoj zážitok z vytvárania pôsobivých krátkych videí pre TikTok či Instagram.

Fotografie na profesionálnej úrovni

Vďaka funkcii Huawei Multi-Vision Photography je smartfón nova 10 Pro vybavený vysokokvalitnými objektívmi s dvojitým predným fotoaparátom a prvým predným fotoaparátom v odvetví s funkciou Instant AF s Quad Phased Detection (QPD), vďaka ktorému je každý jeden záber profesionálne ostrý. Jedna šošovka je po prvýkrát vybavená predným ultraširokouhlým objektívom s automatickým zaostrovaním s rozlíšením 60 megapixelov, ktorá podporuje 100-stupňový širokouhlý záber a kvalitu videa v rozlíšení 4K. Okrem toho je predná kamera vybavená aj selfie videom s 0,7- až 5-násobným priblížením.

Huawei nova 10
Zdroj: Huawei

To znamená, že technológia predného fotoaparátu nova 10 Pro nielenže sľubuje vysokokvalitné snímanie videa, ale je tiež dostatočne všestranný, aby zvládol aj pokročilé zábery na profesionálnej úrovni. Napríklad beauty vlogeri si môžu až 5x priblížiť jemnejšie detaily svojej pleti alebo make-upu. A vďaka vysokému rozlíšeniu predného fotoaparátu sa nemusia obávať kompromisov v kvalite videa pri približovaní alebo odďaľovaní.

Urobiť si vlog na malebnom turistickom mieste bude tiež prechádzkou v parku. Predná kamera Huawei nova 10 Pro má širokouhlé zorné pole v rozlíšení 4K.

“Vždy ocením, keď má smartfón naozaj kvalitný predný fotoaparát. Milujem, keď si môžem spraviť pekné selfie, či už sama alebo s priateľmi, a výsledok je hneď na prvýkrát proste úžasný,” komentuje novinku česká miss Nikol Švantnerová.

Sleduj viac pohľadov

Smartfón nova 10 Pro vybavený viacerými kamerami, čo umožňuje snímať kombináciou dvoch predných kamier, prednej a zadnej kamery, ako aj snímania v režime Picture-in-Picture, teda obraz v obraze. Či už ide o natáčanie dlhého vlogu alebo krátkeho videa určeného pre sociálne médiá, teraz je jednoduchšie ako kedykoľvek predtým zhrnúť rôzne perspektívy do jedného záberu, aby si mohol efektívne vyrozprávať všetky svoje príhody.

Funkcia viacerých kamier je užitočná najmä pre vlogerov, ktorí sa špecializujú na recenzie produktov alebo produktové “unboxing” videá. S funkciou Dual-View Video môžete súčasne nahrávať ukážku produktu aj svoju živú reakciu, čo znamená, že už nie je súčasne nahrávať dve videá, ale len jedno, čo ti ušetrí čas najmä v postprodukcii.

Buď hlavnou postavou

Pri používaní zadného fotoaparátu si užívatelia môžu vybrať funkciu Follow Focus, ktorá uzamkne zaostrenie na objekt a potom ho inteligentne sleduje. Keď sa v rámčeku zobrazí jedna osoba, zaostrovací rámček fotoaparátu ju bude automaticky sledovať. S viacerými objektmi v zábere môžu užívatelia manuálne klepnúť a vybrať, na ktorý objekt v zábere sa má zaostriť. Doba fokusu je štandardne 6 sekúnd,  no fotoaparát bude stále sledovať objekt, keď sa znova objaví pred fotoaparátom.

Huawei nova 10
Zdroj: Huawei

Funkcia Follow Focus je najvhodnejšia na natáčanie obsahu, ktorý si vyžaduje veľa pohybu. Či už ide o cestovateľské video, fitness rutinu alebo tanečnú choreografiu, už viac nebudeš musieť opakovane prestavovať kameru, aby si bol stále v zornom poli. Keďže objektív pohotovo sleduje a zachytáva každý tvoj pohyb, je to akoby si mal vo svojom zariadení zabudovaného profesionálneho kameramana.

Úpravy, ktoré nezaberú vela času

Smartfón Huawei nova 10 Pro tiež prináša aplikáciu Petal Clip, teda aplikáciu na vytváranie videí jedným kliknutím, ktorá ponúka širokú škálu šablón a nástrojov na úpravu videí. Pomocou špičkovej technológie AI a knižnice médií Huawei môžeš tiež pridávať rôzne špeciálne efekty, nálepky, hudbu, písma, zvukové efekty, prechody, animácie a ďalšie zaujímavé vlastnosti aby bol tvoj vlog na sociálnej sieti neprehliadnuteľný. Petal Clip sa tiež bezproblémovo pripája k sociálnym sieťam, vďaka čomu prebehne zdieľanie tvojho obsahu online iba pár klikmi. Vďaka integrácii Petal Clip je teraz ešte jednoduchšie preniesť svoje videá priamo do strihového štúdia.

Si pripravený posunúť svoje vlogovacie schopnosti na ďalšiu úroveň? S pomocníkom Huawei nova 10 Pro to zvládneš ľavou-zadnou. Smartfón nova 10 Pro sa predáva vo farbách Starry Silver a Starry Black za odporúčanú maloobchodnú cenu 749 eur.

25.10.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+