MojAndroid

Mobilné zariadenia sú dnes veľmi bežnou elektronikou, ktorú vlastnia a každodenne používajú stovky miliónov ľudí po celom svete. Od doby, kedy sa používal len na telefonovanie, mobilný telefón je dnes akousi nutnosťou a pre niektorých ľudí zázrakom, ktorý umožňuje odosielať správy, fotografie, aktualizovať svoje sociálne profily a byť tak v neustálom kontakte so svojimi známymi. V dnešnej dobe je možné povedať, že mobilný telefón je náš spoločník na každom kroku a to platí pre najrôznejšie miesta. Dokazuje to najnovšia infografika portálu BlogMost. Napríklad traja zo štyroch Američanov, ktorí vlastnia smartfón ho nosia so sebou na záchod. Až 32% ľudí priznalo, že svoje zariadenia využívajú počas šoférovania, ďalej 36% z ľudí používa mobil pri jedení v reštaurácií.

Pokiaľ ide o to, kde nechávame svoje mobilné zariadenia počas noci, tak až 68% ľudí ho má položený niekde hneď vedľa postele. Zvláštne je, že 1 % respondentov reagovalo na túto otázku tým, že svoje smartfón nechávajú cez noc v aute. To je zvláštne zmýšľanie, pretože ak máte mobil v aute nebudete počuť naliehavý hovor, čo platí aj pre budík a nehovoriac o zvýšenej šanci o krádež.

Infografika dokonca hovorí, že na konci minulého roka bol počet mobilov väčší než počet obyvateľov našej planéty. K negatívnym vlastnostiam využívania týchto zariadení patrí zvýšený stres, bolesť a zápal kĺbov z rýchleho odpisovania na správy, bolesť chrbta a zvýšené riziko zhoršenia zraku. Ďalšie zaujímavosti si môžete pozrieť na nižšie uvedenom obrázku.

Mobile-Phone-Infographic-1-Medium 2

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+