MojAndroid

Spoločnosť Appceletator zverejnila zaujímavé výsledky prieskumu, ktorý uskutočnila prostredníctvom viac ako 5500 vývojárov aplikácií pre jednotlivé platformy mobilných operačných systémov. Podľa výsledkov tohto prieskumu  je až 76 percent vývojárov, ktorí sa zaujímajú o vývoj aplikácií pre platformu Android. Na druhej strane až 85 percent vývojárov priznalo, že ich cieľom je vývoj aplikácií pre operačný systém iOS.

Trend však napovedá, že vývojári majú pre obe platformy menší záujem o vývoj aplikácií, ako pre Android aj pre iOS a iPhone. Zaujímavý trend nastáva iba v prípade tabletov Windows 8, kde vývojári zvýšili svoj záujem o vývoj pre platformu operačného systému od spoločnosti Microsoft. Záujem je aj o vývoj pre Windows Phone a kódovanie HTML5 aplikácií.

Aj keď pomer vývojárov pre iOS a Android je v prospech vývoja pre iOS, v aktivovaných zariadeniach je trend opačný, keď Android má už viac ako 500 miliónov aktívnych zariadení, zatiaľ, čo iOS zaznamenal približne 400 miliónov aktívnych zariadení.

Vývojári predpokladajú aj oslabenie dominancie sociálnej siete Facebook a pri pohľade do budúcnosti sa vyjadrujú, že vývoj bude dominovať v roku 2015 v aplikáciách pre televízory (83,3 %), nasledovať budú autá (74 %), herné konzoly (71,2 %), flexibilné displeje (68,1 %) a Google okuliare (67,1 %).

Zdá sa teda, že budúcnosť mobilných zariadení bude naozaj pestrá a dočkáme sa možno ešte zaujímavých prekvapení nielen v jednotlivých mobilných zariadeniach a platformách.

Zdroj, foto: TechCrunch,  Appcelerator

27.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+