MojAndroid

Texas Instruments len pred niekoľkými dňami informoval o tom, že v budúcnosti plánuje obmedziť vývoj procesorov pre mobilné zariadenia – informovali sme o tom v tomto článku “Texas Instruments: presun OMAP procesorov z mobilných zariadení do exteriéru“. Zdá sa však, že to až tak veľmi skoro nebude, keďže dnes spoločnosť prišla so správou o novom ARM Cortex-A15 čipe OMAP 5, ktorý je už údajne pripravený na produkciu. Prvé telefóny či tablety s týmto čipom by sa údajne mohli objaviť už na začiatku budúceho roka.

Smartfón s procesorom založeným na jadre ARM Cortex-A15 sa nedávno objavil aj v benchmarkoch. Išlo však o zariadenie Samsungu, ktoré spoločnosť označila ako T64. Toto disponuje dvojjadrovým procesorom Exynos 5 Dual s taktom 1,5GHz. Práve tento telefón by mohol byť novým Nexus smartfónom spoločnosti Samsung, ktorý by mohol svoj debut zažiť už v novembri tohto roka spolu s ďalšími Nexus zariadeniami od iných výrobcov. Medzi inými by to mohla byť aj Nexus verzia LG Optimusu G alebo 5″ tabletofón od spoločnosti HTC. Záver tohto roka bude ešte určite zaujímavý a my sa tešíme čo všetko ešte prinesie.

Zdroj: phonearena

28.9.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+