MojAndroid

Prvého júla tohto roka nadobudne účinnosť novela o zákona o cenách, ktorej cieľom je obmedziť obeh jednocentových a dvojcentových mincí na Slovensku. Výsledná cena nákupu sa bude matematicky zaokrúhľovať. Ak budete mať v peňaženke jedno alebo dvojcentové mince, budete nimi môcť platiť aj naďalej.

Na novú skutočnosť zareagovala aj Slovenská pošta, ktorá svojich klientov informovala o tom, že platby budú od 1.7.2022 zaokrúhľované.

“V súlade s novelou zákona bude Slovenská pošta všetky prijímané platby v hotovosti zaokrúhľovať podľa nastavených pravidiel na 5 eurocentov. Nové pravidlá zaokrúhľovania budú platiť aj pre výplatné operácie realizované v hotovosti, s výnimkou výplaty dôchodkov, dávok, súm zaslaných poštovými poukazmi / e-poukazmi na výplatu a výplatných operácií Poštovej banky,  ktoré nie sú realizované spoločne s ostatnými službami Slovenskej pošty.”

Od 1.7.2022 bude pošta prijímať bez obmedzení zásielky s dobierkovou sumou, ktorá nie je zaokrúhlená na 5 eurocentov. Pri úhrade dobierkovej sumy v hotovosti sa suma zaokrúhli podľa platných pravidiel. Odosielateľovi zásielky bude na účet prevedená suma, ktorú zadal odosielateľ pri podaní zásielky (nezaokrúhlená). Ak klient vyberie dobierkovú sumu v hotovosti, bude zaokrúhlená.

Viac informácií o tom, ako bude zaokrúhľovanie fungovať a odpovede na najčastejšie kladené otázky k nájdete na stránkach Ministerstva financií SR.

Náš tip
Pošta varuje pred nebezpečným podvodom. Útočníci vám môžu vybieliť váš účet

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+