MojAndroid

Internetový gigant Facebook momentálne zamestnáva skoro 40-tisíc zamestnancov. Práca v tejto spoločnosti patrí k tým najvyhľadávanejším. Okrem vysokého platového ohodnotenia sú často dôvodom aj lepšie pracovné podmienky ako v iných spoločnostiach. Ale aj tam môže pracovník podľahnúť stresu a depresiám. Práve to mohlo byť jednou z príčin údajnej samovraždy zamestnanca Facebooku, ktorá sa tento týždeň stala priamo v sídle spoločnosti. Informuje o tom server TechCrunch.

facebook titulka

Prehlásený za mŕtveho priamo na mieste

Polícia v kalifornskom Menlo Parku včera ráno oznámila pravdepodobnú samovraždu zamestnanca Facebooku. Samotná spoločnosť to následne potvrdila.

So smútkom sme prijali správu, že jeden z našich zamestnancov zomrel dnes v sídle Menlo Parku.

hovorca spoločnosti Facebook

Zamestnanec bol po príchode polície vyhlásený za mŕtveho priamo na mieste v centrále spoločnosti Facebook. Polícia nemá žiadne indície o cudzom zavinení. Facebook spolupracuje s políciou na vyšetrovaní a poskytuje svojim ďalším zamestnancom podporu. Kým nebude informovaná rodina mŕtveho zamestnanca, nemôže poskytovať ďalšie informácie. Dúfa ale, že ich bude môcť čoskoro doplniť.

Pozor na depresie

Stres a depresie sú dnes častým problémom ľudí všetkých vekových kategórií. Práca či okolitý svet na nás vplývajú nie vždy podľa našich predstáv. Ako ľudia čelíme mnohým prekážkam, nástrahám či negatívam.

Vyhľadajte pomoc

Dôležité je nepodľahnúť nepriazni osudu. Pokiaľ však takéto situácie nezvládate alebo dokonca máte myšlienky na radikálnejšie riešenie, neváhajte sa obrátiť na odborníkov. Tento rok bola napríklad pre podobné prípady znovu spustená 24-hodinová bezplatná Linka dôvery Nezábudka na telefónnom čísle  0800 800 566. So zlepšením nálady by vám tiež mohla pomôcť bezplatná aplikácia Žijem, ktorú bola navrhnutá psychologičkou práve pre takéto stavy.

Verzia: 1.00
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 1.00
Aktuálna cena: Zdarma
Náš tip
Ďalšia podvodná stránka na Facebooku sa od vás snaží dostať číslo platobnej karty

 

 

21.9.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

 • Drewo

  asi si ho niekto odstranil ako priatela, ci ako to funguje, a nevedel to prehltnut tak sa radsej rozhodol to ukoncit…

  • PeNe

   Nemyslím si, že je to vhodná téma na vtipkovanie. Bohužiaľ, počet prípadov ukončenia života takýmto spôsobom neustále narastá a to najmä medzi mladými ľuďmi. Ospravedlňujem sa, ak nasledovný link niekto pochopí ako zneužitie situácie na reklamu, ale práve včera sme zverejnili android aplikáciu Žijem, ktorej jedným zo zámerov je snažiť sa predchádzať samovražedným pokusom. Či sa nám to aspoň trochu podarilo, ukáže čas
   https://play.google.com/store/apps/details?id=sk.ipndata.ilive

   • Milan Menšík

    Ďakujeme za tip. Aplikácia bola doplnená do článku.

+