MojAndroid

Google patrí medzi najlukratívnejších zamestnávateľov na svete a možnosť pracovať pre tohto internetového giganta znamená obrovskú prestíž. Je pravda, že sa spravidla nejedná o prácu na osem hodín denne a ide výrazne na úkor voľného času, Google však na oplátku poskytuje zamestnancom nezanedbateľné benefity.

Tie sú až tak význačné, že niektorým zamestnancom prakticky úplne uspokoja ich životné potreby spojené s bývaním a sebaobslužnými činnosťami. Inak povedané, neunúvajú sa s hľadaním ubytovania a podnájmu (ktorý v okolí San Francisca nie je najlacnejší), ale strávia celé týždne či mesiace na pracovisku, kde sa môžu osprchovať, najesť, cvičiť a dokonca aj oprať si prádlo a dopriať si spánok.

Prirodzene, pracovníci by nemali žiť v kanceláriách, ale vynachádzavosť ľudí nepozná hraníc. Niektorí tak „bývajú“ vo svojich autách, zaparkovaných na parkovisku pri kanceláriách Googleplexu. V tejto súvislosti sa spomína historka o jednom chlapíkovi, ktorý žil v areáli dva až tri roky. Sprchoval sa v telocvični, jedol v jedálňach na pracovisku a za ten čas sa mu podarilo našetriť dostatok peňazí na kúpu domu.

Istý bývalý dizajnér Google, Brandon Oxedine, hovorí, že aj on sám žil v areáli spoločnosti tri mesiace v roku 2013. „Počas mojej práce v Google som bol vo výnimočnej situácii – mal som k dispozícii sprchy a jedlo, čo bolo veľmi výhodné,“ povedal. „Býval som vo svojom kombíku Volvo, do ktorého som si dal matrac z Ikey a na okná tmavé závesy. Spával som tam takmer každú noc,“

Podobné zážitky má aj Ben Discoe, programátor, ktorý hovorí, že v areáli Google žil 13 mesiacov. Peňazí nemal nazvyš, keďže platil za svoj dom v inej časti krajiny a okrem toho aj výživné. Na drahý prenájom bytu mu tak už proste nevychádzalo. Preto si za 1800 dolárov kúpil dodávku GMC Vandura, ktorú podobne ako Oxedine vybavil matracom a tmavými závesmi. Suma, za ktorú si auto zadovážil, bola prakticky jediné nájomné, ktoré za 13 mesiacov zaplatil.

Problém nebol ani s bezpečnostnými pracovníkmi, ktorí areál strážia. Ako uviedol Discoe, počas jeho života na parkovisku sa mu stalo iba raz, že ho prišiel skontrolovať strážnik. Keď sa dozvedel, že je zamestnancom spoločnosti, odišiel a už ho nikdy viac nekontroloval.

Takýto spôsob bývania môže byť teda naozaj zaujímavý z ekonomického hľadiska a na kratší čas svojím spôsobom aj dobrodružný. Otázne však zostáva, ako si títo zamestnanci Google poradili, keď potrebovali isť v noci na toaletu:-)

Zdroj: businessinsider.com

15.9.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+