MojAndroid

Android Sync Manager WiFi je ďalšou z aplikácií, ktorá nám prináša možnosti, ako si zálohovať a synchronizovať svoj Android smartfón s počítačom.

Pre jeho hladký chod je potrebné spárovať telefón s počítačom nainštalovaním aplikácie do oboch zariadení. Do počítača musíte nainštalovať hlavnú aplikáciu, ktorú nájdete TU, a do svojho telefónu musíte umiestniť aplikáciu z Android Marketu. Potom už stačí obe zariadenia spárovať zadaním správneho PIN kódu, zhodného na oboch zariadeniach, a IP adresy telefónu.

Aplikácia Android Sync Manager WiFi poskytuje plnohodnotný zálohovací systém smartfónu Android. Je určená pre všetky typy zariadení s Android 2.1 +. Synchronizovať môžete kontakty, obrázky, videá, hudbu, SMS a aj aplikácie.

Chod programu sme testovali na desktope, prostredníctvom WiFi routra, ktorý nám však neposkytoval dokonalý komfort pri používaní aplikácie, ktorá sa počas práce zasekávala, no pri troške trpezlivosti nám poskytla jeden z najlepších synchronizačných programov pre smartfón Android. Je vhodnejšie vytvoriť priame spojenie medzi napr. notebookom a smartfónom.

Synchronizácia prebiehala bezproblémovo, aj keď pri kompletnej synchronizácii sme museli postupne odklikávať jednotlivé položky a každú čiastkovú synchronizáciu, či už fotografií, kontaktov alebo videa, sme museli potvrdiť.

Napriek malým nekomfortným funkciám a chodu aplikácie ju hodnotíme ako primeranú aplikáciu svojmu prioritnému určeniu. Cieľ, zálohovať a synchronizovať telefón, sa nám podaril. Aplikácia je veľmi vhodným nástrojom pri aktualizácii systému alebo resetovaní Android telefónu na výrobné nastavenia, kedy nestratíte potrebné dáta a určite sa ju oplatí vyskúšať…

Link na stiahnutie:

http://ds.mobileaction.com/android/amwifi.exe

Link na návod na inštaláciu:

http://global.mobileaction.com/tutorial/am/wifi/main.htm

Android Sync Manager WiFi
Mobile Action
Verzia 2.2.1107.763 (8. 7. 2011)
Veľkosť 848 kB
1.5+

Zadarmo

 

23.8.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+