MojAndroid

Počas používania Android smartfónu sa často krát stretávame s potrebou zálohovania dát z našich aplikácií či iných dôležitých údajov. Čo však v prípade, že potrebujete zálohovať priamo celé verzie mobilných aplikácií? Riešenie je skutočne pomerne jednoduché a zvládne ho väčšina používateľov.

Náš tip
Android Auto: Infotainment systém budúcnosti | RECENZIA + NÁVOD

Toto riešenie je ideálne najmä v prípade, že potrebujete zálohovať akúsi staršiu verziu niektorej z vašich mobilných aplikácií. Najnovšiu verziu si obvykle viete stiahnuť priamo z Obchodu Play. Bohužiaľ, kvôli rôznorodosti Android smartfónov sa občas môže stať situácia, že vám najnovšia verzia skutočne potrebnej aplikácie jednoducho nejde spustiť. Radi by ste si však nainštalovali staršiu verziu, ktorá fungovala bez problémov.

Stačí použiť aplikáciu Správca súborov. Podobný postup by mal platiť aj v prípade použitia aplikácií ES File Explorer či Astro File Manager. V nastaveniach aplikácie e potrebné zájsť do záložky pre zálohovanie súborov. Tam je potrebné zobraziť zoznam nainštalovaných aplikácií. Následne potrebujete ešte určiť, kam sa má záloha skopírovať a môžete začať.

Tento postup by mal fungovať bez ohľadu na to, odkiaľ a kedy ste mobilnú aplikáciu nainštalovali. Problém môže nastať v prípade predinštalovaných aplikácií od výrobcu. Aplikáciu bude možné skopírovať podľa toho, v akom systémovom priečinku sa nachádza už od výrobcu. Ak sa však predinštalovaná aplikácia zobrazí v zozname aplikácií v rámci správcu súborov, jej záloha by mala prebehnúť bez komplikácií.

Náš tip
Ako do Google máp uložiť adresy pre domov či prácu | NÁVOD

Postup spätnej inštalácie aplikácií funguje na podobnom princípe. V prostredí správcu súborov nájdete záložku s aplikáciami, povolíte inštaláciu z neznámych zdrojov v nastaveniach vášho smartfónu a ďalej postupujete podľa inštrukcií v okne samotnej inštalácie. Niekedy je potrebné najskôr odinštalovať aktuálnu verziu danej aplikácie z vášho smartfónu.

V prípade nainštalovania staršej verzie je potrebné počítať s absenciou podpory zo strany vývojárov v prípade vzniknutých komplikácií. Podporu majú obvykle len najnovšie verzie Android aplikácií. Niektoré online funkcie môžu po takomto zásahu reagovať obmedzene a logicky nemôžete počítať ani s najnovšími funkciami, ktoré sú výsadou najnovšej verzie danej aplikácie v Obchode Play.

Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: N/A
Aktuálna cena: Zdarma

Zdroj: androidcentral

11.5.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+