MojAndroid

Zakladateľ spoločnosti Tesla, ktorá je vo svete známa najmä vďaka svojmu super rýchlemu elektromobilu, by v najbližších mesiacoch mal uviesť nový satelitný systém SpaceX. Ako Elon Musk prostredníctvom Twitteru potvrdil, projekt je zatiaľ v skorých štádiách vývoja a jeho oficiálne predstavenie približne 2-3 mesiace ďaleko.

Elon Musk v SpaceX plánuje v spolupráci s Gregom Wylerom z O3b Networks (bývalý zamestnanec Googlu) výrobiť  približne 700 satelitov, ktoré plánujú vypustiť na orbite. Rozdiel medzi bežnými satelitmi a tými, ktoré navrhujú Musk s Wylerom je najmä veľkosť. Tá ma byť v porovnaní s konvenčnými komunikačnými satelitmi oveľa menšia. Zatiaľ čo bežný takýto satelit váži 226 kg, tie z projektu SpaceX majú mať hmotnosť len 45 kg. Každý takýto satelit má stáť 1 milión dolárov.

Nový projekt Muska si za cieľ zobral rozšírenie satelitného internetu. Prostredníctvom celej flotily chce totižto sprostredkovať internet do všetkých kútov zeme. Detaily ohľadom projektu sú zatiaľ len veľmi strohé a viac sa o ňom pravdepodobne dozvieme až po oficiálnom uvedení, možno už niekedy začiatkom budúceho roka. Konkurovať bude aj Googlu a Facebooku, ktoré svoje plány pre rozšírenie internetu už tiež predstavili.

Náš tip
Google bude poskytovať internet z obežnej dráhy. Stavia vlastné satelity

Zdroj: engadget

11.11.2014

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+