MojAndroid

Spoločnosť Huawei zažíva v súčasnosti krušné obdobie. Po vydaní zákazu obchodovania amerických firiem so spoločnosťou Huawei sa vynárajú ďalšie a ďalšie problémy a obmedzenia pre čínskeho giganta. Jeho zakladateľ Ren Zhengfei však nechce dopustiť obchodnú odpoveď zo strany Číny.

“Nepôjdem proti svojmu učiteľovi”

V rozhovore pre Bloomberg povedal, že ak by došlo k blokovaniu spoločnosti Apple zo strany čínskej vlády, protestoval by ako prvý:

“V prvom rade, to sa nestane. A po druhé, ak by sa to stalo, budem protestovať ako prvý. Apple je môj učiteľ, je vo vedení. Ako študent, prečo by som mal ísť proti svojmu učiteľovi? Nikdy.”

V rozhovore tiež poprel, že by Huawei kradol americké technológie, z čoho bola čínska spoločnosť viackrát obvinená:

“Ukradol som americké technológie budúcnosti. USA ešte ani nemajú tie technológie.”

Kauza ďalej pokračuje

Aj napriek situácii, ktorá sa pre Huawei nevyvíja priaznivo, si zakladateľ spoločnosti zachováva triezvy pohľad na vec a nezaujal útočné stanovisko. A to aj napriek tomu, že Huawei dostáva jednu ranu za druhou – spoločnosť stratila licenciu pre používanie Bluetooth vo svojich zariadeniach a naštrbená je aj spolupráca s alianciou Wi-Fi. Ak ste aj vy majiteľom zariadenia Huawei alebo Honor, prečítajte si aký osud čaká značky na našom trhu.

Sledujte našu špeciálnu podstránku Kauza Huawei a USA, kde nájdete všetky aktuálne informácie.

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+