MojAndroid

Najväčšia sociálna sieť Facebook sa nestala jedným z najväčších technologických lídrov na svete iba tak. Pomohli jej k tomu šikovné praktiky pre zacielenie reklamy, vďaka čomu sa spoločnosti tak dobre darí. Facebook nás totiž dokáže sledovať aj mimo svojej sociálnej siete a získava tak o nás dôležité informácie, ktoré spätne využíva pre spomínané cielenie reklamy. Toto sledovanie ale môžete sami obmedziť alebo zastaviť a my vám ukážeme, ako na to.

Nastavenia na sociálnej sieti

Facebook sledovanie

Všetky dôležité nastavenia nájdete v nastaveniach vášho Facebook profilu v časti reklamy. Dôležité sú prvé dve možnosti. Vrchná možnosť umožňuje Facebooku sledovať vás aj vtedy, ak nie ste priamo na stránke sociálnej siete. Ak to chcete zakázať, kliknite na možnosť Upraviť a zvoľte možnosť Nie. Druhá možnosť sa zasa týka zobrazovania reklám mimo sociálnej siete Facebook. Tu spoločnosť využíva informácie o vás na to, aby vám aj inde na internete boli zobrazené reklamy podľa vašich záujmov, ktoré máte zaevidované vo Facebooku. Aj tu je systém deaktivácie rovnaký ako v prvom prípade. Zaujímavá je aj posledná možnosť, kde si môžete editovať záujmy, ktoré vám priradil Facebook a môžete tak dosiahnuť ešte lepšie reklamy alebo úroveň súkromia.

Digital Advertising Alliance

Ak chcete ísť ešte o krok ďalej, môžete využiť stránku Digital Advertising Alliance, kde máte možnosť zrušiť sledovanie viacerými veľkými spoločnosťami spolu s najväčšou sociálnou sieťou. Môžete vybrať sledovanie všetkými spoločnosťami, alebo iba niektorými a zaistiť tak, že vaše surfovanie na internete nebude prispievať do databáz týchto magnátov.

Takto jednoducho môžete zmeniť spôsob, akým o vás Facebook získava informácie a ako ich následne využíva. Nie je to nič zložité a všetky tieto kroky vám zaberú nanajvýš niekoľko minút.

Zdroj: Gizmodo

20.6.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+