MojAndroid

Otázok ohľadom vychádzania počas zákazu je neúrekom. Obchody síce môžu otvoriť, no ľudia v nich nemôžu nakupovať. Samozrejme s výnimkou potravín, drogérií, lekární a iných predajní, ktoré sú pre bežné fungovanie potrebné. My sme sa preto opýtali našich operátorov, ako sú na tom so svojimi predajňami a či plánujú zatvárať.

4ka: Partneri predajne nezatvárajú

Všetky pobočky partnerov Digitall a MobilOnline, ktoré sa nachádzajú v obchodných centrách ako Tesco alebo Kaufland sú stále otvorené. Ak sa pobočka nachádza v nákupnom centre, otváracie hodiny prispôsobuje aktuálnym nariadeniam centra. Bližšie informácie nájdete priamo na stránkach Digitall a MobilOnline.

“Uvedomujeme si, aká je dôležitá komunikácia aj v čase platného zákazu vychádzania, z ktorého mimochodom platí výnimka na servis telekomunikačných zariadení. V prípade záujmu o služby 4ky odporúčame využiť služby e-shopu na 4ka.sk či mobilnú aplikáciu Moja 4ka. V čase pandémie je to najbezpečnejšia cesta k novej SIM karte či akémukoľvek paušálu či dátovému balíku 4ka. Myslime na zdravie svoje i ľudí vo svojom okolí.”

Do predajne O2 v najviac postihnutých okresoch vstúpite len s negatívnym testom

“O2 je na nové opatrenia súvisiace s obmedzením pohybu pripravené a všetky naše predajne ostávajú otvorené, tak ako tomu bolo doteraz. V okresoch Námestovo, Tvrdošín, Dolný Kubín a Bardejov budú môcť zákazníci vstúpiť do predajní len s negatívnym testom v súlade s podmienkami nových opatrení.“

Tereza Molnár, hovorkyňa O2

Orange necháva predajne otvorené, mení otváracie hodiny v nákupných centrách

Orange hovorí, že predajne necháva otvorené podľa štandardných otváracích hodín. Výnimku tvoria predajne v nákupných centrách, ktoré sa zatvárajú o 19:00. V štandardnom režime sú tieto predajne väčšinou otvorené do 21:00.

Menej obmedzení ako počas prvej vlny

Začiatkom roka sme tu mali prvú vlnu koronavírusu a s ňou aj rôzne opatrenia, ktoré mali jeho šíreniu zabrániť. Reagovali aj naši operátori. V porovnaní s aktuálnou situáciou boli otváracie hodiny výrazne obmedzené. Predajne Telekomu a Orangeu boli napríklad otvorené len 4 hodiny denne. O2 nechalo otvorené predajne v nákupných centrách, a to v obmedzenom režime. Slovenská pošta obmedzila predaj služieb 4ky na poštách, no základné úkony sa vybaviť dali.

Všetci operátori pripomínali, že ak má zákazník požiadavku, ktorú mohol vyriešiť z pohodlia domova, mal tak urobiť. To samozrejme platí aj teraz. Nechoďme zbytočne tam, kam ísť nepotrebujeme. Väčšinu už vybavíte prostredníctvom aplikácie či webu operátora.

Na vyjadrenia Telekomu a 4ky stále čakáme.

27.10.2020

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+