MojAndroid

Telefóny v škole sú stále pomerne veľkou témou. Názory sú rôzne. Rodičia chcú mať svoje deti pod kontrolou aj v škole, a preto už takmer všetci majú svoj vlastný smartfón. Niektorí hovoria o tom, že mať telefón v škole je neprípustné, iní by ho bez problémov dovolili počas prestávok.

  • Vo Walese existuje škola, ktorá telefóny úplne zakázala. Nemôžu ich používať študenti, ale ani učitelia.

Zákaz trvá už presne rok a škola si ho veľmi pochvaľuje. Údajne zákaz telefónov zlepšil študijné výsledky a aj správanie študentov. “Po prvom roku vidíme obrovský rozdiel,” povedala riaditeľka školy. Žiaci sa počas vyučovania vedia lepšie koncentrovať na výklad a nerozmýšľajú nad tým, kedy komu odpíšu pomocou smartfónu. Informuje portál walesonline.co.uk.

skola zakaz mobilov

Škola ešte dodáva, že keďže žiaci nie sú stále “nalepení” na mobiloch, výrazne sa zlepšil aj sociálny život a aj bezpečnosť. Viac komunikujú medzi sebou a na prechodoch pre chodcov je bezpečnejšie.

  • Ak je niekto prichytený s telefónom v ruke, zoberú mu ho a kontaktujú rodičov, ktorým bude telefón vrátený

Kedy dať dieťaťu prvý telefón?

S prvým telefónom by sme sa neponáhľali. Deti potrebujú behať, rozvíjať svoje fyzické schopnosti a samozrejme aj socializovať sa. Ak majú prístup k telefónom, ich sociálny život sa často začne točiť okolo sociálnych sietí, športovanie ich prestáva baviť, pretože kvalitný smartfón je mnohokrát zaujímavejší.

Kontrola nie je na škodu

Keď už dieťa svoj telefón má, dáva mu prístup k celému svetu. A to môže byť niekedy problém. Dieťa je potrebné kontrolovať a vymedziť si určité hranice. Vhod prídu aj rôzne druhy rodičovskej kontroly či aplikácie vhodné pre deti. Inštalovanie ostatných aplikácií je možné pomocou rodičovského konta jednoducho zakázať.

Smartfón – fenomén dnešnej doby

Či chceme alebo nie, je to tak. Smartfón je naším najbližším priateľom, ktorý nám v živote výrazne pomáha. Viete pomocou neho zistiť koľko je hodín, kde sa nachádzate, vyhľadať dôležité informácie, zakúpiť si lístok na MHD a podobne. Smartfón je teda dobrý sluha, ale zlý pán.

Množstvo ľudí to už preháňa a používanie smartfónu je im prednejšie ako kamaráti. V kaviarni sa ľudia nerozprávajú medzi sebou, ale sú nalepení na mobiloch. Na prechodoch pre chodcov nedávajú pozor a stávajú sa nehody, ktorým by sa dalo jednoducho predísť – väčšou pozornosťou. Príkladov je naozaj veľa.

Aký je váš názor na používanie smartfónov v škole?

30.10.2019

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+