MojAndroid

Vyskúšali sme hru, ktorú určite mnohí poznáte zo stolových počítačov. Malé milé červíčky, ktoré po sebe strieľajú z bazuky, skáču bangee, hadžú jeden na druhého granáty, či občas pošlú zabijácku ovečku, aby urobila špinavú robotu.

V Android verzii tejto nestárnucej hry nájdete množstvo úrovní, všetky zbrane, na ktoré ste boli zvyknutí z jej PC verzie, nastavenie obtiažnosti, vytváranie vlastných tímov a mnoho iného. Na ovládanie hry si za chvíľku zvyknete – ťuknutím na tlačidlom vľavo dole sa na celú obrazovku zobrazí zoznam zbraní, tlačidlom vpravo dole sa strieľa. Čím dlhšie ho podržíte, tým silnejšiu strelu červíček vypáli. Mieri sa posúvaním terčíka, ktorý je hneď vedľa červíka, hore a dolu. Trošku neohrabané sa mi zdá pohybovanie doprava a doľava a skákanie – iba ťukáte napravo alebo naľavo od panáčika. Hra podporuje aj multiplayer mód – nie online, ale môžete hrať viacerí na jednom telefóne.

Medzi veľké klady hry určite musíme zaradiť prepracovanú grafiku a zvuky – určite si spomínate na povestné “Bandžíííí….” alebo “O..ou…”. Spomenutá pekná grafika však zvyšuje hardvérové nároky na hru, takže ju pravdepodobne spustia len tie výkonnejšie zariadenia. My sme hru tesovali na Samsungu Nexus S a išla bez problémov. Na oficiálnej stránke je napísané, že hra nepodporuje Galaxy Tab a Dell Streak, čo pravdepodobne znamená, že nie je prispôsobená pre tablety. Podľa čitateľov stránky androidmarket.cz hra ide bez problémov na HTC Gratia, LG Optimus One, HTC Desire HD, Samsung Galaxy SSony Ericsson X8. Problémy so spustením má napr. HTC Wildfire a Motorola Milestone. Ak si hru stiahnete, dajte nám aj vy vedieť, na čom všetkom ste ju (ne)spustili. Ak vám nepôjde, tak skúste aktivovať nastavenie Help & Options > Options > Low Graphics cez hlavné menu – týmto sa síce zníži kvalita obrazu, ale hlavne to pôjde rýchlejšie. A strata kvality nie je až taká hrozná.

Hru si môžete stiahnuť z Android Marketu, prípadne odtotením QR kódu, za £1.84 (€2,59 vrátane DPH). Hru sme si zakúpili v UK, odkiaľ testujeme niektoré platené hry a aplikácie. Na Slovensku nakupovanie cez Android Market nie je zatiaľ k dispozícii.

Hra pri prvom spustení potrebuje stiahnuť približne 40 MB dát z internetu, odporúčame vám pripojiť sa na wifi, aby ste nemali nepríjemné prekvapenie na faktúre na konci mesiaca.

Tu je ešte videoukážka na motiváciu :)

7.2.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+