MojAndroid

Facebook Messenger ako komunikačná platforma zažíva v poslednom období veľký boom. Mesačne ho aktívne používa už viac ako 800 miliónov používateľov a ich počet neustále rastie. Vďačí za to najmä bohatej ponuke funkcií a možností komunikácie. Facebook svojho chatovacieho klienta totižto vybavil doplnkovými funkciami, ktoré inde nenájdete. Patria medzi ne napríklad doplnky, ktoré vám uľahčia posielanie animovaných GIF obrázkov, zvukov, kresieb a iných unikátnych správ. Pomocou Messengeru sa však môžete s druhou stranou aj zahrať. So svojim priateľom si to dokonca môžete rozdať v partičke šachu. Stačí vám na to jednoduchý trik.

Do chatovacieho okna napíšte jednoduchý príkaz v znení “@fbchess play“, ktorým odštartujete hru. Na nešťastie, nejde o dotykovú verziu hry. Namiesto dotykov sa musíte s figúrkami posúvať pomocou textových príkazov. Ak teda chcete posunúť pešiakom, stačí zadať príkaz “@fbchess Pe4“, ktorý posunie figúrku na pole s označením e4. Zoznam všetkých príkazov sa zobrazí pomocou príkazu “@fbchess help“. Aj keď nejde o najpohodlnejšie riešenie, ak sa naučíte jednotlivé príkazy, tak si s druhou stranou môžete skutočne zahrať plnohodnotný šach.

Zdroj: reddit

 

2.2.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+