MojAndroid

Facebook Messenger ako komunikačná platforma zažíva v poslednom období veľký boom. Mesačne ho aktívne používa už viac ako 800 miliónov používateľov a ich počet neustále rastie. Vďačí za to najmä bohatej ponuke funkcií a možností komunikácie. Facebook svojho chatovacieho klienta totižto vybavil doplnkovými funkciami, ktoré inde nenájdete. Patria medzi ne napríklad doplnky, ktoré vám uľahčia posielanie animovaných GIF obrázkov, zvukov, kresieb a iných unikátnych správ. Pomocou Messengeru sa však môžete s druhou stranou aj zahrať. So svojim priateľom si to dokonca môžete rozdať v partičke šachu. Stačí vám na to jednoduchý trik.

Do chatovacieho okna napíšte jednoduchý príkaz v znení “@fbchess play“, ktorým odštartujete hru. Na nešťastie, nejde o dotykovú verziu hry. Namiesto dotykov sa musíte s figúrkami posúvať pomocou textových príkazov. Ak teda chcete posunúť pešiakom, stačí zadať príkaz “@fbchess Pe4“, ktorý posunie figúrku na pole s označením e4. Zoznam všetkých príkazov sa zobrazí pomocou príkazu “@fbchess help“. Aj keď nejde o najpohodlnejšie riešenie, ak sa naučíte jednotlivé príkazy, tak si s druhou stranou môžete skutočne zahrať plnohodnotný šach.

Zdroj: reddit

 

2.2.2016
 • Ananas

  Jde i @dailycute x3

 • diskuter25

  nejde o dotykovu verziu… takze zahraju iba skutocny nadsenci..

 • Lukas Vyletel

  ja som si to dneska vyskusal. super pridavok :-) chybaju mi tam este shogi a go ;o) a jednemu znamemu tam stopercentne chyba doubutsu shogi ;o)

 • Admin

  Ako sa tam ovláda kráľ? Lebo všetky ostatné veci mi tam šli len ten kráľ…. Ďakujem za odpovede

  • Kráľ sa ovláda cez písmeno “K”, teda napr. “@fbchess Kc4”, prípadne sa dá urobiť rošáda, a to cez príkazy “0-0” (malá) a “0-0-0” (veľká). Všetky príkazy v hre ale môžeš otvoriť príkazom “@fbchess help” :-)

+