MojAndroid

Všetci fanúšikovia legendárnej hry Heroes of Might and Magic zbystrite svoje zmysly! Táto hra prichádza aj na Android a môžete si ju zahrať prostredníctvom emulátoru VCMI- na jej spustenie však potrebujete originálne súbory. Ak nieste ich vlastníkom a veľmi by ste si chceli túto hru zahrať, môžete si ju kúpiť za približne 10 dolárov.

Pamätajte, že pre plynulý chod hry budete potrebovať Android zariadenie vyššej triedy. Minimálne požiadavky sú: rozlíšenie displeja 450×800 px, pamäť RAM 256MB a rýchly procesor (ťažko povedať, čo si predstavujú pod rýchlym procesorom).

Pre spustenie hry Heroes of Might and Magic 3 musíte nasledovať tieto inštrukcie:

  • Spustite VCMI emulátor. Ten pri prvom spustení vytvorí adresár na SD karte.
  • Nainštalujte Heroes 3: Complete, alebo Heroes 3: Shadow of Death na PC (podporovaná je iba anglická verzia)
  • Nainštalujte rozšírenie Wake of Gods z adresy http://www.maps4heroes.com/heroes3/files/allinone_358f.zip
  • Skopírujte všetky súbory hry z PC na SD kartu do adresára app-data/eu.vcmi
  • Znova spustite VCMI. Ak sa nespustí, nainštalujte aplikáciu aLogcat z Marketu a skontrolujte jej výstup – emulátoru VCMI pravdepodobne chýbajú niektoré súbory.

Žiaľ VCMI sa na Android Markete z nejakého dôvodu už nenachádza. Ak by sa vám ale hru podarilo spojazdniť, dajte nám vedieť v komentároch. :)

16.6.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+