MojAndroid

Google ukázal na konferencii Google I/O 2011 webstránku s názvom The Guide to the App Galaxy (Sprievodca galaxiou aplikácií). Táto stránka vyzerá zaujímavo, lebo sa naozaj akoby pohybujete po galaxii, a okrem toho obsahuje veľa zaujímavých informácií pre vývojárov aplikácií. Bez ohľadu na platformu vás postupne prevedie cez nástrahy vytvorenia vlastnej aplikácie a postavenia mobilného biznisu.

Postupným manévrovaním pomocou šípok na klávesnici cez “galaxiu,” pochopíte základy propagovania aplikácie, jej speňaženia a merateľnosti výnosov – to všetko vrátane rád a tipov od Googlu a niektorých úspešných vývojárov.

Neexistuje zaručený spôsob na úspech vo svete mobilného podnikania a cesta za vytúženým cieľom môže byť u každého iná, a práve preto Sprievodca galaxiou aplikácií obsahuje rôzne rady a osvedčené postupy (“best practices”) od vývojárov z celého sveta.Tu je niekoľko kľúčových postrehov od tých, ktorým prialo šťastie vo svete mobilných technológií:

Rovio Mobile
Zarábanie peňazí cez mobily nie je čiernobiele – vlastne je to celkom pestré. Existuje niekoľko biznis modelov, ktoré nie sú špecifické pre určitú hardvérovú či softvérovú platformu.

 

Najlepšie, cool & zábavné hry
Ponúknutie vašej aplikácie zadarmo zvyšuje pravdepodobnosť, že ľudia si aplikáciu stiahnu a vyskúšajú ju. Free verzia aplikácie Ant Smasher sa úspešne virálne šírila preto, lebo hráči mohli veľmi jednoducho doporučiť hru svojim kamarátom cez stránky sociálnych médií.

 

The Weather Channel
Nezabudnite myslieť vo veľkom. Ak máte internetovú stránku či dokonca televízny kanál, môžete aplikáciu spropagovať bannerom alebo inou formou reklamy.

 

Ak si aj ty vývojár, a podarí si ti pomocou Galaxie aplikácií spustiť vlastnú úspešnú aplikáciu, tak počas toho nazbieraš mnoho vzácnych skúseností. Svoje postrehy môžeš zdieľať  s priateľmi vytvorením vlastnej “cesty” priamo na spomenutej webstránky. Google potom možno tvoj príbeh vyberie medzi ostatné zobrazené.

Sprievodca galaxiou aplikácií je momentálne dostupný v angličtine, japončine, kórejčine, francúzštine a nemčine. Google bude stránku rozširovať pridávaním nových jazykov a príbehov. Pre viac informácií o riešeniach pre vývojárov mobilných aplikácií navštívte stránku www.guidetotheappgalaxy.com/about.

Zdroj: Google Blog

25.5.2011

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+