MojAndroid

Populárnosť tabletov v dnešnej dobe neustále narastá a preto sme sa pre vás rozhodli pripraviť nový seriál s názvom “Začíname s Android tabletom“. Seriál je určený najmä pre úplných začiatočníkov a postupne v ňom vysvetlíme ako používať a nastaviť Android tablet. V našom seriáli budeme všetky funkcie demonštrovať na zariadení Prestigio MultiPad 5097Pro, ktoré funguje s operačným systémom Android 4.0 Ice Cream Sandwich.

Partner seriálu Začíname s Android tabletom je spoločnosť Prestigio www.prestigio.sk

V prvej časti sa pozrieme na to, ako vyzerá prvé spustenie a ukážeme si aj to, ako nastaviť tablet tak, aby ste využívali všetky výhody operačného systému Android a služieb Google.

Prvé spustenie tabletu a nastavenia

Po vybalení tabletu z krabice je prvým krokom každého majiteľa jeho zapnutie. Podobne ako to je aj pri iných produktoch, aj tu budete po prvom nabootovaní operačného systému (ďalej len OS) Android vyzvaní na nastavenie niektorých jeho vlastností akými sú jazyk, konektivita a podobne. Poďme si krok za krokom vysvetliť ako na to.

1. Po zapnutí tabletu sa ako prvá objaví obrazovka, kde môžete nastaviť jazyk používateľského prostredia. Vo väčšine prípadov môže byť jazyk natívne nastavený na angličtinu – ak ho teda chcete zmeniť na slovenčinu, stlačte “Change language”, v zozname vyberte vami požadovaný jazyk a pomocou šípky späť sa vráťte o jeden krok dozadu. Stlačte tlačidlo ďalej a prijmite licenčnú zmluvu.

2. Ďalším krokom je nastavenie klávesnice, ktoré sa automaticky nastaví podľa vybraného jazyka z prvého kroku.

3. Dátum a čas, vrátane časového pásma môžete nastaviť v treťom kroku, kde môžete ťuknutím na “Rozšírené nastavenia” nastaviť dátum, presný čas a časové pásmo (pre Slovensko platí GMT +1 hodina).

4. Dôležitým je nastavenie konektivity zariadenia. Všetky Android tablety disponujú bezdrôtovou technológiou WiFi, ktorú môžete nastaviť práve tu. Pripojenie na internet je pre plnohodnotné využívanie služieb a funkcií tabletu veľmi dôležité, preto túto časť nepreskakujte a stlačte tlačidlo “Nastaviť Wi-Fi”. V nájdených WiFi sieťach zvoľte svoju domácu alebo pracovnú sieť a zadajte prístupové heslo. Vráťte sa o jeden krok späť  a pokračujte stlačením tlačidla “Ďalej”.

5. Dostali sme sa nakoniec kedy stačí už len stlačiť tlačidlo OK a začať používať svoj Android tablet.

Pri rôznych tabletoch sa môže postup v niektorých krokoch mierne odlišovať. Často sa pri prvom spustení nastavuje aj konto Google, ktoré je dôležité pri synchronizácii a sťahovaní aplikácií z oficiálneho obchodu Google Play. Jeho nastavenie si ukážeme v tretej časti nášho seriálu – Nastavenie emailovej schránky, internetu a počasia.

Keďže lepšie je raz vidieť ako 100 krát čítať alebo počuť, pridávame na záver aj krátke video, kde uvidíte všetky vyššie popisované kroky. Video bude súčasťou každej časti seriálu.

V ďalších častiach sa budeme venovať nasledovným témam:

  1. Prvé spustenie tabletu a nastavenia (aktuálna časť)
  2. Zoznámenie sa so systémom, triky s widgetami a aplikáciami
  3. Nastavenie emailovej schránky
  4. Google Play Store – sťahujeme aplikácie
  5. Elektronické knihy – tipy na aplikácie
  6. Sledovanie filmov – tipy na aplikácie + mini HDMI
  7. Počúvanie hudby – tipy na aplikácie
  8. Kancelárske nástroje – úprava dokumentov na tablete
  9. Hry na tablet

Ak máte záujem prispieť vlastnými postrehmi a problémami so svojím tabletom, napíšte nám vaše reakcie do komentárov a budeme sa podrobnejšie venovať aj vašim témam.

17.8.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+