MojAndroid

Ak ste sa chystali zakúpiť si inteligentné okuliare a nechcete mať na očiach niečo, čo by vás mohlo obmedzovať, je tu možno alternatíva v podobe kontaktných šošoviek, ktoré majú LCD displej. Vedci z Univerzity v Gente v Belgicku vytvorili oblý LCD panel, ktorý by sa mohol použiť do kontaktných šošoviek a má bezdrôtové pripojenie.

„Teraz, keď sme vytvorili základnú technológiu, môžeme začať pracovať na reálnych aplikáciách, ktoré budú k dispozícii do niekoľkých rokov,“ hovorí profesor Herbert De Smet.

Aplikácie môžu byť rôzneho druhu, napríklad tmavnúce sklá, ktoré budú priamo v oku slúžiť ako slnečné okuliare, taktiež by ste si mohli prehliadať SMS správy alebo by ste v oku mali priamo navigáciu. Všetko je len na fantázii tvorcov.

Otázkou ostáva, akú cenu by mali takéto šošovky a taktiež je potrebné doriešiť fakt, že by sa museli pravidelne dezinfikovať v roztoku a ako by boli pohodlné počas nosenia, keďže majiteľ by ich mal vložené v oku.

Zdroj, foto: The Daily Telegraph

10.12.2012

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+