MojAndroid

Nedávno sme vám predstavili rodinu Novákovcov, ktorá takmer na všetko vo svojom živote využíva smartfón. Vďaka tomu sa im podarilo bezpečne odcestovať na dovolenku, a to aj napriek tomu, že Adam –  hlava rodiny zabudol zaplatiť účty a zdravotné poistenie hradil na poslednú chvíľu. Samozrejme, smartfóny ich sprevádzajú aj počas dovolenky.

Náš tip
Ako Adam zachránil dovolenku smartfónom na poslednú chvíľu

Nezabúdajme na reálny život

O zážitky z túr, kúpalísk, návštev zaujímavých turistických miest, ale aj z bežného bláznenia s deťmi v parku sa Adam s Natáliou chcú podeliť na sociálnych sieťach. Pravidelne pridávajú na Facebook a Instagram nové fotografie a videá, kde je hlavným hrdinom ich syn Filip.

Má síce len päť rokov, no na destskej pohovotosti je už považovaný za legendu. Rozbitá hlava, zlonemá ruka, prípitok s tekutým mydlom. Životnosť Filipkovho oblečenia bez fľaku alebo diery zväčša nepresiahne pár minút. Adama a Natáliu už bežné úrazy nerozhádžu, podstatné je, že sa zatiaľ nič vážne nestalo.  

Záchrana v tom pravom čase

Keď Adam v supermarkete vytiahol smartfón, aby ním zaplatil za nákup miesto použitia platobnej karty, ktorú už so sebou takmer ani nenosí, dostal čudný pocit. Zazdalo sa mu, že niečo zabudol doma, no pomyslel si, že to je pri podobných výletoch a balení sa na rýchlo normálne. Ako sa ale ukázalo, predtucha mala reálny pôvod.

Pri poobedňajšej prechádzke lesíkom neďaleko ich hotela sa stalo nešťastie. Malý Filipko chcel preskočiť cez úzky potok, čo by bez problémov zvládol, no podcenil šmykľavý povrch kameňov. Jeden nepozorný krok a lesom sa začal niesť úzkostlivý nárek. Na prvý pohľad bolo jasné, že Filipko má zranenú nohu a bude potrebovať ošetrenie.

Auto bolo neďaleko a vystrašená rodinka vyrazila do najbližšej nemocnice. Tu sa ukázalo, na čo Adam zabudol – na Filipkovu kartu poistenca. Našťastie, situáciu zachránil mobilnou aplikáciou Dôvera, kde sú uložené aj Filipkove informácie o predchádzajúcej zdravotnej starostlivoti, Okrem toho sa ukázalo, že noha je iba narazená a nie vyvrtnutá. Filipko bol bez problémov ošetrený, no Adamovi sa ušiel veľavravný pohľad od manželky. Natália sa ale následne uvoľnila a prísny pohľad vystriedal spokojný úsmev. Filipko bude v poriadku a hoci má Adam deravú hlavu, aspoň na niečo je tá jeho posadnutosť smartfónmi dobrá.

Aplikácia Dôvera: Európsky preukaz poistenca aj informácie o deťoch

Vedeli ste, že v aplikácii Dôvera si môžete bez problémov zobraziť kartu poistenca aj vy? Dokonca tu nájdete aj informácie o poistení vašich detí, a tak by ste nemali mať u lekára či v lekárni problém, ak si kartu náhodou zabudnete. Keďže ide o európsky preukaz, poslúžiť vám môže aj na cestách a vy tak máte pri balení sa na dovolenku o starosť menej. A ak si neviete spomenúť, kedy bola vaša ratolesť naposledy u lekára, v mobilnej aplikácii nájdete dátum poslednej návštevy, meno lekára, aj lieky, ktoré predpísal.

Verzia: 5.0.2
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: 5.0.2
Aktuálna cena: Zdarma

15.9.2017

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+