MojAndroid

Pred rokom prišla na trh spoločnosť Apple na trh s modelom iPhone X a najzásadnejšou jeho novinkou bolo odstránenie snímača odtlačkov, ktorý nahradilo rozpoznávanie tváre(Face ID). Rozpoznávanie tváre potom okopírovalo viacero výrobcov Android smartfónov, ale väčšinou fungovalo len ako doplnok k snímaču odtlačkov. A aj keď sa túto funkciu u iPhone X podarilo v minulosti prelomiť, stále je jeho Face ID najpokročilejšie. Potvrdzuje to aj najnovší test magazínu Forbes.

Ten si nechal v anglickom štúdiu Backface v Birminghame za 300 libier vytlačiť 3D tlačiarňou bustu hlavy svojho zamestnanca, zosnímanú 50 kamery a dotačne nafarbenú. Tú následne otestovali na smartfóne Apple iPhone X a štyroch Android smartfónoch – LG G7 ThinQ, Samsung Galaxy S9, Samsung Galaxy Note 8 a OnePlus 6.

Jediný smartfón, ktorého odomykanie tvárou sa touto bustou nepodarilo prelomiť, bol iPhone X. Pre Android smartfóny to nieje dobrá reklama, ale na slabšiu ochranu pomocou odomykania tváre upozorňujú samí výrobcovia. LG priamo tvrdí, že rozpoznávanie tváre je len sekundárna metóda zabezpečenia a môže byť menej bezpečná ako snímač odtlačkov. Samsung poznamenáva, že spoliehať sa len na rozpoznávanie tváre nemusí byť bezpečne, pokiaľ má niekto veľmi podobnú tvár ako vy. Preto ho odporúča používať v kombinácii s iris skenerom (skener očnej dúhovky). OnePlus varuje, že odomykanie tváre nieje bezpečne používať pri bankových alebo platobných aplikáciach. A ako ste na tom vy? Ktorú metódu zabezpečenia využívate?

17.12.2018
Zdroj: Forbes

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+