MojAndroid

Takmer každý z vás asi pozná spoločenskú hru Activity, v ktorej je vašou úlohou v tímoch vysvetľovať rôzne pojmy pomocou kreslenia, opisu alebo pantomímy.  S rovnakým princípom prichádza aj nová hra od slovenského vývojára Patrika Tokarčíka, ktorá nesie názov Zábavné šarády.

Zábavné šarády

Zábavne šarády vás na prvý pohľad svojou grafikou veľmi nezáujmu. Uvítali by sme modernejšie spracovanie a umiestnenie reklám v spodnej časti, v ktorej by nepôsobili až tak rušivým dojmom. Zaujímavý je však spôsob, akým sa ich môžete zbaviť. Namiesto toho aby autor sprístupnil platenú verziu, ponúka zrušenie reklamy za pridanie nových pojmov do hry. Takýmto spôsobom si môžete po schválení, do hry pridať vlastné aktivity, ktoré navyše pomôžu pri ďalšom rozširovaní a vylepšovaní hry.

 Zábavné šarády_1 Zábavné šarády_2 Zábavné šarády_3

V Zábavných šarádach môže hrať maximálne 8 tímov. Každému z nich sa v kole náhodne vyberie aktivita, ktorú sa snaží súťažiaci svojmu kolegovi z tímu slovne opísať, nakresliť alebo ukázať pantomímou. Každý pojem je podľa náročnosti ohodnotený od 3 do 5 bodov. Ak ho tím, ktorý je na rade správne uhádne v danom časovom intervale, pripíše si body na svoje konto. Ak nie, pokračuje sa v hre ďalej dovtedy, dokým niektorý z tímom nenazbiera maximálny počet bodov. Ich počet je možné zmeniť priamo v nastaveniach, rovnako ako aj dĺžku trvania časomiery. Môžete tiež nechať premiešať karty alebo zapnúť náhodné spoločné kolá, v ktorých dané slovo hádajú všetky tímy.

Aktivity:

  • Slovný opis – je potrebné slovne opísať vyžrebované slovo. Nie je však povolené použiť slovotvorný základ slova.
  • Kreslenie – na papier je potrebné nakresliť obrázok, z ktorého by mal kolega z tímu uhádnuť slovo. Nie je povolené písať text do obrázku.
  • Pantomíma – je potrebné pantomímou predviesť dané slovo, aby ho kolega z tímu uhádol. Nie sú povolené žiadne slovné komentáre.

Hra Zábavné šarády je zadarmo dostupná na Google Play. Stiahnuť si ju môžete prostredníctvom nášho widgetu alebo navštívením obchodu Google Play vo vašom zariadení.

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

5.4.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+