MojAndroid

Novela zákona o elektronických komunikáciach, ktorú parlament schválil na 11. schôdzi Národnej rady SR, počíta so zavedením sankcií pre tých operátorov, ktorí sa nebudú riadiť pravidlami v oblasti roamingu. Tie sa týkajú aj nediskriminačného zaobchádzania s prevádzkou pri poskytovaní prístupu k internetu.

„Reformou v oblasti roamingu sa zriaďuje nový mechanizmus tvorby maloobchodných cien za regulované roamingové služby v rámci celej Únie s cieľom zrušiť maloobchodné roamingové príplatky bez toho, aby došlo k narušeniu domácich a navštívených trhov,” opisuje rezort v materiáli.

Sankcie sú opatrením, ktoré majú zabrániť prípadnému nedodržiavaniu európskych nariadení a je na každom členskom štáte, aby zabezpečili nevyhnutné opatrenia pre ich dodržiavanie. Novela zákona by mala nadobudnúť účinnosť 1. februára 2017.

Zdroj: mobilmania.sk 

29.11.2016

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+