MojAndroid

Renomovaný portál Bussines Insider zverejnil na svojich internetových stránkach zaujímavú štatistiku, v ktorej poukazuje na dobu, za ktorú si priemerný pracujúci človek v rôznych krajinách na svete dokáže zarobiť na najnovší iPhone od Applu. Tieto údaje je možné veľmi jednoducho premietnuť aj na Android smartfóny, ktoré sa pohybujú v podobných cenových reláciách. Ak zoberieme v úvahu oficiálnu cenu iPhone 5S u špecializovaných predajní s Apple, v podobnej cenovej hladine sa nachádzajú aj vlajkové modely Samsung Galaxy S5, HTC One (M8), Sony Xperia Z2 alebo aj LG G3.

Podľa videa, ktoré si môžete pozrieť nižšie si priemerný pracujúci Slovák dokáže zarobiť na jedno z uvedených zariadení za 152 hodín čistej práce. Priemerný Čech si na nový high-end zarobí za 120 hodín a poliak zas za 182 hodín. Uvedené hodnoty však neberú v úvahu výdavky a sú len čistým prepočtom priemernej mzdy. V USA si na nový iPhone 5S alebo iný smartfón v rovnakej cenovej relácii zarobí priemerný pracovník za 30 hodín. Cena zariadení v Spojených štátoch je však o niečo nižšia v porovnaní s našou krajinou.

Koľko ste investovali do svojho smartfónu ? 

Zdroj: Bussines Insider

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+