MojAndroid

Pravdepodobne každému používateľovi YouTubu sú dobre známe nepríjemné anotácie, ktoré prekrývajú väčšinu obrazovky a priam žobrú o kliknutie. Ich éra sa pomaly ale iste končí. Video platforma ukončila možnosť vkladania takýchto “poznámok” už začiatkom mája 2017 a všetky existujúce prestane zobrazovať 15. januára 2019.

Anotácie nahradili end screens a karty

Nebude to veľká strata, keďže tieto anotácie nikdy nikoho netešili, ale s ich koncom sa skončí aj pozoruhodná časť histórie YouTube. Anotácie sa začali používať v roku 2008 a YouTuberi ich okamžite začali využívať na propagáciu svojho merchu či odporúčaných nových videí. Zatiaľ čo boli užitočné z “obchodného hľadiska” pre jednotlivých YouTuberov, väčšina divákov ich považovali za frustrujúce a kaziace vizuálny zážitok.

V roku 2016 YouTube spustil tzv. end screens, nové rozhranie na prepojenie s videami či webovými stránkami na konci videí (bez použitia neoblomných anotácií). Tiež boli pridané karty, menej nápadné pop-up možnosti pre vloženie odkazu v priebehu videa.

Po príchode týchto dvoch funkcií spoločnosť Google poznamenala, že používanie anotácií kleslo do začiatku roka 2017 až o 70 percent, čo viedlo k zrušeniu možnosti ich vkladať do videa. A teraz máme oficiálny dátum pre ich úplné zrušenie (január sa blíži :-) ).

30.11.2018
Zdroj: androidpolice

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+