MojAndroid

Platforma YouTube zablokovala ruský kanál, pomocou ktorého parlament vysielal svoje rokovania. Vo vyjadrení na toto obmedzenie prišla od ruských politikov nemilá správa, ktorá oznámila nespokojnosť zasadajúcich s týmto rozhodnutím. Portál Reuters zverejnil bližšie informácie ohľadom aktuálnej situácie.

Ako sa k tomuto zákazu na platforme YouTube vyjadrila ruská spoločnosť?

Minulý víkend sa spravovatelia platformy YouTube vyjadrili, že kanál DumaTV porušoval niektoré zmluvné podmienky. YouTube bol už dlhšiu dobu atakovaný ruským odborníkom na komunikáciu, ktorý okamžite po zablokovaní kanálu poslal prevádzkovateľom platformy správu.

Ministerka Maria Zakharova sa tiež k vyjadreniam pridala a do aplikácie Telegram zverejnila správu, v ktorej napísala, aby ruskí používatelia čo najskôr stiahli videá z YouTubu a premiestnili ich na vlastné ruské platformy.

Odborník na komunikáciu už dokonca napísal správu do Googlu na obnovenie opätovného prístupu ku kanálu DumaTV. Do správy napísal, že sa americký gigant snaží kvôli vojne zablokovať všetky zdroje informácií, ktoré poskytujú ruskí politici a používatelia.

YouTube zakázal kanál DumaTV
Ruský parlament | Zdroj: Reuters.com

Google sa v odpovedi pre redakciu portálu Reuters vyjadril, že plánuje striktne dodržiavať sankcie a zákony ohľadom ruských zdrojov. Šéf pre komunikáciu americkej spoločnosti dodal, že proti každému porušeniu pravidiel budú zavádzané rovnaké postupy. Do konverzácie sa zapojil aj hovorca samotného kanálu Duma. Ten vyhlásil toto zablokovanie za porušovanie práv.

Rusko už má zakázaný prístup na Twitter a všetky platformy od spoločnosti Meta. Aj to môže byť dôvodom znepokojenia, ktoré prejavujú viaceré osobnosti z politiky. Východná krajina sa v roku 2020 pokúsila zakázať aplikáciu Telegram, ktorá je teraz kvôli veľkému množstvu zakázaných platforiem jedna z najpoužívanejších v tejto oblasti.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot

Náš tip
Toto je TOP 10 Android hier, ktoré Slováci sťahujú najčastejšie (3/2022)

12.4.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+