MojAndroid

Ak budete dnes pozerať nové videá na Youtube, určite si všimnete, že sa niečo zmenilo. Google totižto zverejnil nový transparentný vzhľad video prehrávača vrámci webového rozhrania služby. Všetky ovládacie prvky plávajú nad samotným videom, namiesto toho, aby boli umiestnené pod ním. Prehrávač je tak elegantnejší a samozrejme šetrí aj niekoľko pixelov zobrazovacej plochy.

Výborným prvkom je aj to, že ovládacie prvky sa po inaktivite automaticky skryjú a neprekážajú tak pri sledovaní videa. Prvky sa znova objavia, keď používateľ prejde myšou na video.

Google po prvý krát ukázal uvedený dizajn len vybraným používateľom, ktorý sa zapojili do testovania. Zmena sa však teraz prejavuje v globálnom merítku a funguje v hlavných prehliadačoch, ako je Chrome, Firefox alebo Opera, dokonca aj na mobilných zariadeniach. Google o tom informoval aj prostredníctvom oficiálneho Youtube kanálu na sociálnej sieti Twitter.

Zdroj: TNW

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+