MojAndroid

Google spustil nový systém komentovania na video portáli Youtube ešte v septembri, až teraz sa však postupne spúšťa aj na účtoch jednotlivých používateľov. Nový systém sa spolieha na sociálnu sieť Google+. Hlavným účelom prepojenia komentárov je dosiahnutie väčšej prehľadnosti a prinášajú niekoľko benefitov:

  • Príspevky autorov videa a “populárnych” osôb sa budú zobrazovať vždy navrchu. To platí aj pre komentáre s veľkým počtom lajkov a odpovedí. Vybrať si môžete aj zoradenie od najnovších komentárov po najstaršie.
  • Komentáre k videu pridané na sociálnej sieti Google+ sa zobrazia aj pod videom na Youtube a naopak.

yoogle youtube _2

  • Možnosť nahlásiť komentáre ako spam. Majiteľ videa alebo tvorca komentáru môže použiť aj ďalšie moderátorské nástroje napríklad na úpravu alebo zmazanie komentárov.

google youtube

  • Pri pridávaní komentárov môžete zvoliť, kto ich bude vidieť.
  • Možnosť pridávať URL odkazy do komentárov
  • Notifikácie na odpovede pridané k vášmu komentáru

To je niekoľko noviniek, ktoré budete môcť pri komentároch na Youtube používať. Nový systém však nie je doménou len webovej verzie Youtube, ale nájdete ho aj v aplikácii na Androide. Tu zatiaľ neponúka také pokročilé funkcie, Google však pracuje na ich implementovaní. Zo smartfónu alebo tabletu tak nebudete môcť zatiaľ na komentáre odpovedať, pridávať like, editovať alebo vymazať, nahlásiť spam, či zoradiť ich podľa aktuálnosti.

Youtube_3 Youtube_2 Youtube_1

Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma
Verzia: Rôzne
Aktuálna cena: Zdarma

7.11.2013

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+