MojAndroid

Spoločnosť Google prišla vlani s pomerne radikálnou zmenou dizajnu v desktopovej verzii. Predstavila tmavú verziu, ktorú mnohí používatelia preferujú a ktorá je ideálna najmä pri sledovaní videí v tme či slabom osvetlení. Niečoho podobného sme sa v oficiálnej mobilnej aplikácii zatiaľ nedočkali, no to by sa malo už čoskoro zmeniť.

Zatiaľ iba iOS

Čakať už nemusia používatelia YouTube aplikácie v systéme iOS. Tu už bola spustená aktualizácia, ktorá prináša tmavú tému prostredia. Ide o oficiálny update, ktorý by mal byť čoskoro dostupný aj pre Android verziu populárnej video streamovacej služby.

Vynikne najmä na AMOLED displejoch

Nová funkcia v systéme iOS nie je vôbec ukrytá a je veľmi pravdepodobné, že to bude rovnako aj v prípade Android aplikácie. Stačí kliknúť na ikonu profilu a v nastaveniach zvoliť tmavú tému. Ak si ešte spomínate, v prípade zmeny dizajnu pre desktop bol celý proces komplikovanejší a bolo potrebné zapojiť sa do beta testovania. Na mobilných zariadeniach však už pôjde o oficiálnu a plnohodnotnú aktualizáciu, ktorej sa snáď dočkáme už čoskoro.

14.3.2018
Zdroj: Engadget
 • 4obvod

  dovod preco vynikne najma na AMOLED diplejoch? nie je to cierna, ale siva. na ip X to vyzera dost zvlastne. od ciernej to ma velmi daleko, takze vynikne rovnako na kazdom displeji.

 • By ma zaujímalo prečo pre iOS to vypustili už dnes a pre android až neskôr? Google by mal najprv pre svoj systém to vypustiť prvý ako pre konkurenčný iOS…

  • Pretože to vytvárajú dva tímy, ten pre iOS je šikovnejší :)

  • Valentin Ha

   Youtube ber ako sluzbu od googlu. Je jedno ci je to konkurencia. Vsetko bezi pre nich pre google v podstate. A na ios je to asi jednotejsie a jednoduchsie asi alebo co ked stale vychadzaju veci na ios skor xD do otoh sa nevyznam

 • Ak máte root, tak tmavú tému môžete mať už teraz:
  Download and install Preferences Manager
  Find YouTube in the list
  Open youtube.xml
  Search for dark
  Change both values from false to true
  If you don’t have the values, add them (theme_dark_app and theme_dark_watch_panel) and change them to true
  Save and then force close YouTube

  Vyzerá to dobre :)

+