MojAndroid

YouTube je bezpochyby skvelá služba, ale každý uzná, že bez internetového pripojenia je v bezplatnej verzii k ničomu. Predplatné YouTube Premium však už dlhé roky umožňuje sledovanie horizontálnych videí aj v offline režime. A podľa portálu PhoneArena teraz túto možnosť služba testuje aj pre krátke vertikálne videá Shorts.Zatiaľ len ako experimentálna funkcia

Funkcia offline režimu s názvom „Smart Downloads“ existuje už nejaký čas pre bežné horizontálne videá. Samozrejme len v platenej verzii a takto stiahnuté video je možné prehrať len v oficiálnej aplikácií YouTube. Predplatitelia YouTube Premium si teraz však môžu stiahnuť aj krátke vertikálne videá Shorts na pozeranie offline prostredníctvom časovo obmedzeného experimentu.

YouTube
Novinka je zatiaľ len experimentálnou funkciou | Zdroj: PhoneArena.com

Používatelia môžu túto funkciu aktivovať tak, že v aplikácii YouTube prejdú do časti Vaše výhody Premium a vyberú možnosť Vyskúšať experimentálne nové funkcie. Po povolení funkcia automaticky stiahne odporúčané krátke videá na základe nedávnej histórie pozerania používateľa. Je dôležité pripomenúť, že v súčasnosti môžete mať aktívnu iba jednu experimentálnu funkciu YouTube súčasne.

youtube titulka
Aplikácia YouTube

Keď sa teda zaregistrujete na vyskúšanie sťahovania pre vertikálne videá, tak sa automaticky odhlásite z iného experimentu. Predplatitelia YouTube Premium si môžu túto funkciu vyskúšať do 15. júla. Funkcia je určite užitočná, pretože pomáha používateľom šetriť dáta a sledovať videá, keď nemajú internetové pripojenie. Je tak veľmi pravdepodobne, že bude čoskoro štandardnou funkciou YouTube Premium.

YouTube
YouTube
Developer: Google LLC
Price: Free
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
  • YouTube Screenshot
Náš tip
Recenzia Honor 200: Fotografie ako od profesionála

 

29.6.2024

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+