MojAndroid

Ak patríte k používateľom služby YouTube Music, pravdepodobne ste sa stretli s funkciou inteligentného sťahovania, ktorá vám na základe vašich počúvacích návykov sťahuje niektoré skladby vždy, keď ste pripojení k sieti Wi-Fi. Robí to preto, aby vám šetrila mobilné dáta alebo umožnila počúvať hudbu bez pripojenia na internet. Podľa portálu XDA-Developers podobnú funkciu teraz dostáva aj samotný YouTube.

Funkcia inteligentného sťahovania je zatiaľ v testovacej fáze, pričom vybraní používatelia pri otvorení mobilnej aplikácie služby dostanú výzvu na jej vyskúšanie. Po odsúhlasení YouTube stiahne 20 videí zakaždým, keď bude zariadenie pripojené k sieti Wi-Fi. Nepôjde výlučne o videá od vašich odoberaných kanálov, ale rôznych odporúčaných videí, ktoré algoritmus vyberie na základe vašej histórie pozerania. Stiahnuté videá sa následne pridajú do vášho zoznamu offline videí.

Sťahovanie sa spustí automaticky a upozornení naň budú len používatelia s nedostatkom voľného ukladacieho priestoru. Aj keď sa mnohým novinka môže zdať zbytočná, možno poteší tých, ktorí nemajú nekonečný balík mobilných dát alebo majú obmedzený prístup k internetu.

Dostupnosť funkcie je zatiaľ obmedzená

Táto funkcia je momentálne podporovaná len vo vybraných regiónoch a iba na zariadeniach s Androidom 12. A keďže pozeranie videí offline je dostupné len pre predplatiteľov služby YouTube Premium, bez nej si novinku nevyskúšate. Ak sa vám pri spustení aplikácie nezobrazila výzva alebo ste ju odignorovali, opätovne sa k nej dostanete v nastaveniach v časti Vyskúšať nové funkcie. Možnosť prihlásiť sa na testovanie bude k dispozícii do 14. februára.

Náš tip
YouTube zarobil tvorcom viac ako 30 mld. dolárov. Ako sú chránené ich autorské práva?
14.1.2022

Pravidlá diskusie

Portál MojAndroid.sk si vyhradzuje právo zmazať neslušné, rasistické a vulgárne príspevky, ako aj osobné útoky na redakciu, či diskutérov v komentároch pod článkom bez ďalšieho upozornenia. V prípade uverejňovania odkazov na externé stránky, je komentár automaticky preposlaný do redakcie na schválenie.

+